„Úzce spolupracujeme s Vojenskou policií Tábor, pracoviště Jince. Kontrolujeme dodržování režimu vstupu a vjezdu do prostoru a rovněž šetříme trestné činy spáchané na jeho území,“ řekl Deníku vedoucí oddělení Jan Synek. Oddělení se také podílí na zajištění různých akcí v újezdu, a to především při každoroční prezentaci armády Bahna.

V současné době je z plánovaných patnácti policistů v přímém výkonu služby pouze osm. Pět nováčků je v nástupní policejní škole, odkud se postupně vrátí na oddělení v příštím roce.

Pod Příbram-venkov spadají obce po obvodu Příbrami. Celkem je to 42 obcí a osad na rozloze 412 kilometrů čtverečních s počtem obyvatel přibližně 13 273. Do teritoria náleží obce Dlouhá Lhota a pak vede hranice do Hluboše a okolí až po Jinecko a přes celý vojenský prostor Brdy. Dále je to Obecnice a okolní obce od Podlesí do Bohutína a pak až Háje až po Věznici Příbram - Bytíz. Největším sídelním celkem je Městys Jince.

„Od začátku roku jsme řešili 311 případů oznámených trestných činů a 242 přestupků. U trestných činů se podařilo objasnit 28,94 procent,“ přiblížil šéf oddělení Jan Synek. Trestnou činností se oddělení nevymyká ostatním na celém Příbramsku.

„Mezi nejčastější trestné činy náleží krádeže vloupáním do rekreačních chat, chalup, obchodů a vozidel. Zpracováváme pochopitelně i další trestnou činnost, jako je například řízení motorových vozidel pod vlivem návykových látek, řízení bez řidičského oprávnění, ublížení na zdraví a jiné,“ dodal Jan Synek s tím, že i v současném omezeném početním stavu policisté vykonávají službu svědomitě a mají snahu předcházet další trestné činnosti a objasňují již spáchané trestné činy.

Sídlo obvodního oddělení Příbram-venkov je v areálu bývalých kasáren v Příbrami v Žežické ulici. Telefonní kontakt je 974 879 770 nebo je možné poslat e-mailem na adresu pboopvenk@mvcr.cz.