Podle Miroslava Kocha se ale začalo blýskat na lepší časy. „Od příštího roku činnost obvodního oddělení obnovíme. Zpočátku alespoň na denní provoz. Od Nového roku bude v Rožmitále slouží pět policistů. Máme nováčky v základní přípravě a někdy v polovině roku 2010 nastoupí do výkonu služby další,“ přiblížil situaci Koch s tím, že plný, tedy tabulkový stav, počítá v Rožmitále s dvanácti lidmi.

Přes tyto problémy se policii v Rožmitále daří stávající nápad trestné činnosti řešit včas a v zákonných lhůtách. Mezi nejčastější trestné činy náleží především krádeže vloupáním do motorových vozidel, obchodů i dalších objektů, rušení nočního klidu a drobné výtržnosti v okolí zábavních podniků ve městě.

„Na jaře letošního roku bylo přímo v Rožmitále a okolí opakovaně provedeno vloupání do benzínové čerpací stanice a různých obchodů ve městě. Dobrou činností našich policistů byli pachatelé zjištěni a v současné době jsou ve výkonu trestu. V současné době je objasněnost trestných činů kolem 46 procent, což patří v rámci celého kraje k nadprůměru,“ dodal policista.

Policejní oddělení se nyní ve spolupráci s kriminalisty snaží objasnit dva nové případy vloupání do benzínové čerpací stanice Pap Oil, které se staly minulý měsíc. V prvním případě sebral zloděj cigarety za 70 tisíc a ve druhém za 40 tisíc korun.

Služební obvod se nachází na západním okraji okresu od obce Láz až na hranice Plzeňského kraje za osadu Teslíny. Obvod má rozlohu necelých 100 km2 a trvale v něm žije asi 6500 obyvatel. Mimo Rožmitál patří do obvodu také okolní obce jako jsou Láz, Vranovice, Věšín, Nepomuk a dalších 12 menších obcí.