V Husově ulici, která je významnou dopravní spojnicí mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem, se má opravovat most přes železniční trať. Podle původních plánů mělo k této stavbě dojít už letos. Situaci ale zkomplikovalo jednání s organizací Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a ČD Cargo o potřebných výlukách při opravě mostu.

„Akce má vydáno stavební povolení a nyní se řeší majetkoprávní činnost, konkrétně realizace v ochranném pásmu železnice a s tím související zpřístupnění pozemků po dobu realizace stavby. Po uzavření smluvních dohod k přístupu na pozemky předpokládáme zahájení realizace v roce 2020,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Nina Ledvinová.

Podle informací, které poskytlo vedení města Příbram, by uzavírka Husovy ulice a s ní spojené stavební práce neměly trvat déle než půlroku.

Dá se tedy předpokládat, že většina dopravy směrem na sídliště a případně do Rožmitálu se přesune do ulic Československé armády, Březnická a Milínská. Z toho vyplývá, že původně plánovaná oprava této frekventované ulice se také posouvá, a to až na rok 2021.

Oprava by se měla týkat úseku od křižovatky s ulicí Špitálská po okružní křižovatku u Drupolu Příbram. „Její oprava je potřebná především proto, že v ní došlo od roku 2014 do současné doby k více jak čtyřem desítkám dopravních nehod, z toho se v několika případech jednalo o sražení chodců. Zároveň je tato ulice jedním z mnoha problematických míst v Příbrami ohledně parkování,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Ovšem i tady vše nepůjde zřejmě úplně hladce. „Tato oprava je podmíněna opravou kanalizace v majetku města Příbram, která je uložena v dané komunikaci. V současné době město připravuje zpracování projektové dokumentace. ŘSD bude moci realizovat opravu komunikace I/66 v následující stavební sezoně po opravě kanalizace,“ uvedla Nina Ledvinová.

Vedení města na tiskové konferenci v pátek 8. listopadu uvedlo, že tato informace je pro ně nová.