Oprava silnice se nyní přesunula od pošty ke křižovatce ulic Bubovická a Rožmitálská, zde už je silnice uzavřená.

Podle starosty Petra Procházky by rekonstrukce neměly pořádání srpnové pouti ovlivnit. Následující úsek v Rožmitálské ulici až k přechodu u Normy je termínově vázán na zahájení školního roku a měl by být hotov do září. Ani prázdninový provoz střední školy by neměl být narušen. „Vjezd a výjezd dopravní obsluze bude samozřejmě umožněn," dodal starosta. To samé bude platit i pro přístup k městské policii.

OPRAVA ZA 40 MILIONŮ
Poslední část stavby, křižovatka u kostela a Počapská ulice až k mostu u lihovaru, bude dokončena v podzimních měsících. Na opravu „devatenáctky", tedy silnice I. třídy, čekali místní přibližně tři roky. Její oprava spadá pod Ředitelství silnic a dálnic a odhadem by měla vyjít na zhruba 40 milionů korun.

SKALKA
S komplikacemi a zdržením by měli řidiči počítat také z Příbrami do Prahy, u Skalky pokračuje stavba úseku D4. Během cesty tak řidiči narazí na uzavírku, v několika místech je doprava svedená do jednoho jízdního pruhu.

BOHUTÍN
S několikaminutovým zpožděním musí řidiči počítat i při průjezdu Bohutínem. Kvůli stavbě chodníku je zde uzavřen jízdní pruh ve směru na Příbram, dopravu řídí semafory. První etapa by měla být hotová do konce října.

VRANOVICE
Na silnici I/18 si řidiči počkají také na zelenou na semaforu ve Vranovicích, kde se buduje opěrná zeď. Ta by měla trvat až do konce srpna.