„Na tomto úseku se provedla výměna ložné a obrusné vrstvy včetně úpravy krajnic. Termín ukončení je podle rozhodnutí o uzavírce do 12. dubna,“ informovala Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Cena díla je zhruba 5,9 milionu korun.

V tomto úseku je už doprava prakticky bez omezení, v úterý bylo dokončeno i vodorovné značení, takže se práce stihly před termínem.

Na řidiče ale stále čeká minimální zdržení v jiném úseku, který navazuje na tuto akci. Jedná se o úsek stejné silnice I/18 mezi Rožmitálem a obcí Hoděmyšl. „Tam se ještě provádí výměna obrusné vrstvy s lokálními sanacemi ložné vrstvy s použitím geotextílie,“ upřesnila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. S opravou se začalo ke konci března a potrvá do 23. dubna. Cena je 5 750 000 korun. K dokončení chybělo v úterý firmě už velmi málo.

„V plánu jsou ještě údržbové práce na I/18 v okružní křižovatce v Příbrami, kde je potřeba vyměnit ložné a obrusné vrstvy,“ dodala Ledvinová. O opravě křižovatky u Dolejší Obory jsme informovali a začít se má již po Velikonocích.