VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, radujte se! Kraj uvolnil miliardu na opravy silnic

Příbram – Co nejvíc trápí řidiče? Kromě drahých pohonných hmot samozřejmě špatné silnice. Že jsou špatné, není žádným tajemstvím – vidíme to všichni. A také na to doplácíme. Ničíme si auta, častěji se kvůli vyhýbání se dírám havaruje. V ohrožení jsou nejen řidiči motorových vozidel, ale i cyklisté a chodci.

7.6.2011
SDÍLEJ:

Jeden z rozbitých mostků u Trhových Dušníků.Foto: DENÍK/Markéta Jankovská

Nyní je tu pro šoféry příznivá zpráva. Rada Středočeského kraje schválila na nutné opravy silnic druhých a třetích tříd přidělení finančních prostředků ve výši 500 milionů korun pro letošní rok a stejnou částku i pro rok příští.

Kraj: Zdevastované silnice by mohly ohrožovat provoz

„V letošním roce nezískal Středočeský kraj žádné dodatečné finanční prostředky od státu na opravy škod na silnicích po zimě. Na základě špatného stavu silnic a omezených finančních prostředků na rok 2011 na běžnou údržbu silnic, které spravuje, rada kraje rozhodla navýšit finance v oblasti dopravy. Zdevastované silnice by mohly časem ohrožovat bezpečnost silničního provozu. Potřebné opravy také zabrání škodám na majetku občanů a firem,“ informovala Deník mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.

Firmy zaplatí opravy „ze svého“

Nově vyčleněné peníze půjdou na rekonstrukce komunikací formou odloženého financování. Ty provedou firmy, se kterými má Středočeský kraj podepsány smlouvy na provádění běžné údržby silnic II. a III. tříd a opravy zaplatí takzvaně ze svého. Středočeský kraj pak po dobu dvou let bude finance splácet bez jakéhokoli úrokového zatížení či navýšení podle již dnes platného a vysoutěženého ceníku oprav.

Rath: Chceme zabránit většímu rozpadu silnic

„Jsme si vědomi špatného stavu silnic, a proto jsme se s dodavateli, kteří opravují krajské komunikace, dohodli na tomto novém modelu oprav a financování,“ říká hejtman David Rath. Prostředky ve výši 500 milionů korun mají podle Ratha zabránit navyšování rozpadu silnic, omezování dopravní dostupnosti a dalším negativním jevům na našich komunikacích.

Pracovníci krajského úřadu vypracovali ve spolupráci s odborníky z ČVUT analýzu, která určila, že na kompletní opravy silnic v kraji by byla potřeba zhruba jedna miliarda korun nad rámec přidělených finančních prostředků pro roky 2011 a 2012. Proto se plánuje přidělit na opravy silnic částku 500 milionů i na příští rok.

Jaké úseky silnic na Příbramsku se budou opravovat, se zatím ještě neví. „Zde dochází ještě k vyhodnocování a rada kraje bude teprve konkrétní seznam schvalovat,“ odpověděl na dotaz Deníku ke konci minulého týdne náměstek hejtmana Robin Povšík.

Zajímalo nás také, zda je do půlmiliardové injekce zahrnutá oprava jinecké silnice a rozbitých můstků na ní.

Oprava Jinecké silnice asi za rok

Jinecká silnice včetně dvou mostků prý půjde do rekonstrukce v příštím roce, a to za podpory prostředků z Regionálního operačního programu. „Právě proto, abychom na tuto akci mohli čerpat tzv. evropské peníze, muselo dojít k úpravě a hlavně rozšíření projektu. Projektová činnost by měla být dokončena letos, na začátku příštího roku bude vysoutěžený zhotovitel akce a na jaře bude zahájena výstavba. Předpokládám, že na podzim se rekonstruovaná komunikace kompletně zprovozní,“ slíbil Povšík.

Autor: Markéta Lišková

7.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení