Oslavy 800. výročí města Příbram vstupují do dalšího dne. Návštěvníky čeká pokračování setkání hornických měst a obcí a 16. evropského dne horníků a hutníků a také velkolepé představení v rámci festivalu Novák 800. Příbramský deník je mediálním partnerem oslav.

Na pódiu letního kina se vystřídají hvězdy jako je Petr Kolář, Monkey Business, Buty a zlatá slavice Lucie
Bílá, večer zakončí unikátní světelná 3D laserová show.

Na co vše se můžete těšit?

Účastníci laserové show se budou moci kochat působivými 3D tunely, pozorovat rychle se měnící laserové plochy hrající všemi barvami a projíždět se působivými 3D tunely. Paprsky laserů krájející celý prostor letního kina budou synchronizovány s podmanivou hudbou a navodí úžasnou atmosféru vzdálených světů. Vzduchem se však také budou pohybovat objekty Příbramákům důvěrně známé. „Světelná laserová show bude vrcholem celého festivalu a vy si nenechte tuto mimořádnou podívanou ujít," zve za město jeho starosta Jindřich Vařeka.

Festival v příbramském letním kině pokračuje dnes v 17 hodin, vstupenky jsou stále k dostání v síti Ticketstream, nebo v příbramském Infocentru na Zámečku v Tyršově ulici. Lístek na koncert bude možné zakoupit i na místě, ale pouze v omezeném množství.

Hornické slavnosti začaly už v pátek večer. V sobotu ale pokračují dopolední hornickou bohoslužbou na Svaté Hoře. Z ní poté bude procházet centrem Příbrami slavnostní průvod vyšňořených horníků zahájený střelbou z moždířů ze Svaté Hory. Další průvod vyjde v 15 hodin z náměstí J. A. Alise k dolu Anna. Celý den bude na náměstí T. G. Masaryka probíhat pestrý kulturní program (hornická ceremonie, hudební vystoupení) zakončený od 18,30 hodin vystoupením hudební skupiny Ginevra.

Setkání představuje nejvýznamnější událost, která upomíná na hornické tradice ve městě Příbrami a na Březových Horách. Kulturní program bude probíhat celý víkend na náměstí T. G. Masaryka, náměstí J. A. Alise, na dole Marie, v expozicích Hornického muzea nebo na Svaté Hoře. K hornickým slavnostem patří i průvody: očekává se v nich až 3000 krojovaných účastníků nejen z České republiky, ale i z jiných států Evropy. Doprovázet je bude na 7 kapel.

Program druhé části festivaluNovák 800 – dnešní program
17.00 Buty
19.00 Petr Kolář
20.15 Monkey Business
21.30 Lucie Bílá
22.30 Laserová show
Program uvádí spolu s příbramskými herci Lucie Borhyová.