Osobnosti, které jste nominovali a nyní se v anketě ucházejí o nejlepší umístění, se významným způsobem podílely nebo podílejí na kulturním dění na Příbramsku.

Každý z nich působil, žil a tvořil nebo stále žije, působí a tvoří v příbramském regionu v období od konce druhé světové války do současnosti. Na webových stránkách Příbramského deníku se hlasování rozjelo téměř okamžitě po zahájení.

Včera v poledne bylo pořadí následující. Na prvním místě byl zatím novinář Zdeněk Hejkrlík, za ním se držel spisovatel Jan Drda, třetí příčku hájila kulturní pracovnice Irena Ungrová. Čtvrté a páté místo obsadili výtvarník a kulturní pracovník Michal Pšenička a spisovatel a kulturní pracovník Václav Trantina.

Kuponové hlasování se už tradičně rozjíždí pomaleji než hlasování na webu, ale i tak už můžeme sestavit prvních pět pozic. První místo tedy obsadil spisovatel a výtvarník Jan Čáka, druhé spisovatel Jan Drda, za nimi se usadil spisovatel a kulturní pracovník Václav Trantina. Na čtvrté pozici je ředitel gymnázia a pedagog Miroslav Olič a na pátém místě zatím kastelán březnického zámku Robert Barták.

Hlasování bude trvat až do 29. června, takže zbývá ještě skutečně mnoho času a zřejmě se pořadí ještě několikrát změní. Nezapomeňte, že při vyhodnocování ankety bude rozhodovat jak umístění na webových stránkách, tak umístění kvůli novinovým kuponům.

To znamená, že pouze dobré umístění v jedné z možností hlasování nebude určitě stačit pro celkové pěkné umístění. Posílejte tedy novinové kupony na adresu Příbramský deník, Pražská 7, Příbram II, 261 01, případně můžete zanést kupony do redakce osobně.

Rovněž rozdávejte hlasy svým favoritům na webových stránkách. V tomto případě připomínáme, že na webu se dá hlasovat opakovaně, zhruba po hodině.