Tato anketa má obsáhnout osobnosti, které se významným způsobem podílely na kulturním dění na Příbramsku. Protože politici, hudebníci, sportovci a učitelé už svoji anketu měli, do této ve zmíněných oborech nezasáhnou.

I tak má anketa podmínky, které musí navrhovaní kandidáti splnit. Osobnost jednak musí nebo musela působit, žít a tvořit v příbramském regionu v období od konce druhé světové války do současnosti a další podmínkou je to, že působení navrhované osobnosti nebylo nebo není pouze jednorázové.
Do nominací se tedy vejdou například herci, spisovatelé, vědci, výtvarníci a podobně.

Za uplynulý týden jste do ankety Osobnost kulturního života příbramského regionu od války do současnosti zatím nominovali samé muže: spisovatele Jana Drdu, kulturního pracovníka Petra Vašinu, akademického malíře Ivana Bukovského, kastelána březnického zámku Roberta Bartáka, vydavatele a kulturního pracovníka Václava Chvála, novináře Zdeňka Hejkrlíka, historika a spisovatele Josefa Velfla, herce Pavla Nového, skladatele Josefa Krčka, básníka a herce Petra Buriana a spisovatele a výtvarníka Jana Čáku.

Největší pozornost zaznamenali zatím Jan Drda a Jan Čáka, protože ti byli nominováni hned několikrát. Jestli si myslíte, že některá známá osobnost z Příbramska v seznamu nominovaných chybí, pošlete nám svůj tip na internetovou adresu www.pribramsky.denik.cz nebo poštou na Příbramský deník, Pražská 7, Příbram II, 261 01.

Ke jménům v nominacích zároveň uvádějte, za co dotyčného nominujete. Kvůli korektnosti doplňte také telefonní číslo, abychom si námi neznámou nominovanou osobu u vás mohli ověřit.

Své tipy můžete posílat do 11. května. Poté spustíme opět webové i kuponové hlasování. Samotné hlasování tentokrát bude trvat déle než jindy, protože jsme se rozhodli, že vám některé z osobností představíme.

Zatím jste nominovali:

Jan Drda (spisovatel)
Petr Vašina (kulturní pracovník)
Ivan Bukovský (akademický malíř)
Robert Barták (kastelán březnického zámku)
Václav Chvál (vydavatel a kulturní pracovník)
Zdeněk Hejkrlík (novinář)
Josef Velfl (historik a spisovatel)
Pavel Nový (herec)
Josef Krček (skladatel)
Petr Burian (básník a herec)
Jan Čáka (spisovatel a výtvarník)