Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření koridoru v domově seniorů bylo velkolepou show

Sedlčany – I když nové spojovací chodby slouží v sedlčanském domově seniorů několik týdnů, teprve v pátek byl koridor oficiálně opravdu slavnostně otevřen. Ředitelka Jaroslava Kocíková tuto příjemnou událost začlenila do Dne Domova, kdy si všechny pavilony zařízení, jehož zřizovatelem je Krajský úřad Středočeského kraje, mohli zájemci důkladně prohlédnout.

21.9.2015
SDÍLEJ:

PÁSKA je připravena....Foto: Marie Břeňová

Nůžek se kromě ředitelky Kocíkové chopil krajský zastupitel Josef Řihák, který v době kdy zastával post středočeského hejtmana, celý projekt nastartoval. „Pamatuji si ještě na původní koridor. Určitě to jsou dobře vynaložené peníze. Spojovací chodby jsou vkusné a na rozdíl od těch starých jsou zateplené, vytápěné, protiskluzové a dobře větratelné. Všechny tyto přednosti jsou dobré pro obsluhující personál a především pro klienty," poznamenal Řihák. Ruku pro krajskou investiční akci za 7,1 milionu korun zvedla i radní Středočeského kraje pro oblast sociální péče a senátorka Emilie Třísková. Také ta si spolu s dalším zástupcem kraje Jiřím Svobodou, předsedou výboru pro sociální věci, nechala na památku kousek přestřižené oranžové stuhy. „Mám skutečně velikou radost, že se koridor vybudoval, protože sedlčanské zařízení patří s kapacitou 300 míst mezi ta největší v rámci Středočeského kraje. Je významné a kvalitní. Jsem ráda, že jsme se tu sešli zastupitelé kraje, kteří podpořili, aby se peníze účelně na tuto akci vynaložily," sdělila Třísková. Na čestné místo zasedl v jídelně také senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian nebo petrovický starosta Petr Štěpánek.

„Naše obec má v Domově umístěných několik seniorů. V tuto chvíli to jsou čtyři ´děvčata´. Této služby si vážíme.Umíme se postarat o ty spoluobčany, kteří vyžadují nějakou službu čas od času, umíme i terénní práci, ale sami nejsme schopni lidem, kteří vyžadují trvalou péči, ji poskytnout. Nemáme na to ani kapacity, speciální odbornost a ani potřebné zdravotnické pomůcky. S našimi seniory tím, že se přestěhují do Sedlčan, kontakt neztrácíme. Navštěvujeme je při jejich výročích a pokud o to stojí, přijedeme si s nimi popovídat i během roku," řekl nám starosta Štěpánek.
Koridorem došli domácí i hosté do jídelny domova, kde bylo připraveno bohaté občerstvení. Zkrátka nepřišli ani méně pohybliví klienti, kteří zůstali na pokojích. Program mohli sledovat prostřednictvím místní televize a personál jim donesl různé dobrůtky až k lůžku.

Překvapením pro posluchače bylo vystoupení Josefa Matury, zpěváka a muzikanta ze skupiny Pepino band, kterého znají díky televizi Šlágr. V Sedlčanech vystoupil Pepíno sólově. Mikrofonu se jako moderátor Dne Domova chopil Jaroslav Repetný. Ten přiblížil další program. Po Pepínu Maturovi dostala prostor taneční skupina Slimka ze Sedlčan, po polední pauze se mohli návštěvníci seznámit s módními trendy prostřednictvím přehlídce oděvního studia manželů Karasových, na tu navázalo hudební a taneční vystoupení Hradecké panenky. Judisté z Příbrami měli na svoje akční vystoupení půlhodinku. Závěr patřil šermířům místní skupiny Corpus Belatores.

Program byl i venku, kde vyhrávala hudba, opékalo se prasátko a bylo možné vyzkoušet na dopravním hřišti skútr Leo. V zimní zahradě byla výstava ručních prací klientů a na pokojích se věnovala seniorům Irena Bartoňová, která se sedlčanským domovem dlouhodobě spolupracuje v rámci canisterapie. Marie Břeňová

Autor: Redakce

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení