Nůžek se kromě ředitelky Kocíkové chopil krajský zastupitel Josef Řihák, který v době kdy zastával post středočeského hejtmana, celý projekt nastartoval. „Pamatuji si ještě na původní koridor. Určitě to jsou dobře vynaložené peníze. Spojovací chodby jsou vkusné a na rozdíl od těch starých jsou zateplené, vytápěné, protiskluzové a dobře větratelné. Všechny tyto přednosti jsou dobré pro obsluhující personál a především pro klienty," poznamenal Řihák. Ruku pro krajskou investiční akci za 7,1 milionu korun zvedla i radní Středočeského kraje pro oblast sociální péče a senátorka Emilie Třísková. Také ta si spolu s dalším zástupcem kraje Jiřím Svobodou, předsedou výboru pro sociální věci, nechala na památku kousek přestřižené oranžové stuhy. „Mám skutečně velikou radost, že se koridor vybudoval, protože sedlčanské zařízení patří s kapacitou 300 míst mezi ta největší v rámci Středočeského kraje. Je významné a kvalitní. Jsem ráda, že jsme se tu sešli zastupitelé kraje, kteří podpořili, aby se peníze účelně na tuto akci vynaložily," sdělila Třísková. Na čestné místo zasedl v jídelně také senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian nebo petrovický starosta Petr Štěpánek.

„Naše obec má v Domově umístěných několik seniorů. V tuto chvíli to jsou čtyři ´děvčata´. Této služby si vážíme.Umíme se postarat o ty spoluobčany, kteří vyžadují nějakou službu čas od času, umíme i terénní práci, ale sami nejsme schopni lidem, kteří vyžadují trvalou péči, ji poskytnout. Nemáme na to ani kapacity, speciální odbornost a ani potřebné zdravotnické pomůcky. S našimi seniory tím, že se přestěhují do Sedlčan, kontakt neztrácíme. Navštěvujeme je při jejich výročích a pokud o to stojí, přijedeme si s nimi popovídat i během roku," řekl nám starosta Štěpánek.
Koridorem došli domácí i hosté do jídelny domova, kde bylo připraveno bohaté občerstvení. Zkrátka nepřišli ani méně pohybliví klienti, kteří zůstali na pokojích. Program mohli sledovat prostřednictvím místní televize a personál jim donesl různé dobrůtky až k lůžku.

Překvapením pro posluchače bylo vystoupení Josefa Matury, zpěváka a muzikanta ze skupiny Pepino band, kterého znají díky televizi Šlágr. V Sedlčanech vystoupil Pepíno sólově. Mikrofonu se jako moderátor Dne Domova chopil Jaroslav Repetný. Ten přiblížil další program. Po Pepínu Maturovi dostala prostor taneční skupina Slimka ze Sedlčan, po polední pauze se mohli návštěvníci seznámit s módními trendy prostřednictvím přehlídce oděvního studia manželů Karasových, na tu navázalo hudební a taneční vystoupení Hradecké panenky. Judisté z Příbrami měli na svoje akční vystoupení půlhodinku. Závěr patřil šermířům místní skupiny Corpus Belatores.

Program byl i venku, kde vyhrávala hudba, opékalo se prasátko a bylo možné vyzkoušet na dopravním hřišti skútr Leo. V zimní zahradě byla výstava ručních prací klientů a na pokojích se věnovala seniorům Irena Bartoňová, která se sedlčanským domovem dlouhodobě spolupracuje v rámci canisterapie. Marie Břeňová