Druhý ročník je u konce. Nejvíce radosti mají fanoušci a muzikanti z Mladoboleslavska. Na nejvyšší tři stupínky se ale v kategoriích skupina, zpěvák, zpěvačka probojovali také interpreti z Berounska, Kladenska, Rakovnicka a Benešovska.

První dvě příčky v nejsledovanější kategorii skupin vybojovali fanouškové pro kapely z Mladoboleslavska. Absolutním vítězem se stala skupina Syndrom, druhá skončila parta mladých kluků Kočky neberem. Třetí místo míří na Berounsko za partou Brzdaři. Těsně za pomyslnými stupni vítězů, na čtvrtém místě, skončil rakovnický Brutus, pátou příčku obsadila kladenská skupina Černý brejle.

Filip Šubr kraloval mezi zpěváky. Zpěvák z Mladoboleslavska opustil před rokem a půl mladoboleslavskou rockovou kapelu Seven, aby se vydal po boku známého pražského hudebníka Štěpána Smetáčka v nové kapele Filipes a plaché laňe do světa muziky. Kapela vydala cédéčko, ale většího úspěchu nedosáhla. Šubr se proto vrátil do boleslavské skupiny Seven a v minulých dnech vydal své další cédéčko Sečteno a vytrženo, které obsahuje jeho 15 nejznámějších písní.

Druhé místo patří superstarovému Vlastovi Horváthovi z Benešovska, třetí skončil další zástupce Mladoboleslavska – zpěvák skupiny Syndrom Jan Tříška. I čtvrté místo letí do Mladé Boleslavi. Získal ho Josef Žalud ze skupiny S.O.S. Páté místo pak obsadil berounský Martin Šrédl.

Simona Klímová z Kladenska se stala vítězkou mezi zpěvačkami. Druhou příčku si u fanoušků vybojovala berounská Šárka Pexová. Bronzová příčka patří mladoboleslavské zpěvačce popu, rocku, jazzu i swingu Monice Karglové-Štěpánkové. I čtvrté místo míří do Kladna - za Kateřinou Kučerovu, páté pak na Benešovsko za Alenou Vašákovou.

Zástupci příbramského regionu se nejakým větším úspěchem pochlubit nemohou. V kategorii skupin obsadila kapela Cirkus Hulata pětadvacáté místo.
Hned za ní se umístila Compromysh a na osmadvacátém místě skončila skupina Nástroj Snahy. Zpěváci dopadli o něco lépe. Jednadvacáté místo obsadil Zdeněk Vondrák, čtyřiadvacáté místo Petr Pečenka a osmadvacáté Jakub Ročňák. Zpěvačky skončily asi nejlépe. Stáňě Zábranské patří dvacáté místo, Romaně Plecité čtyřiadvacáté a sedmadvacátá skončila Dominika Pilecká.

Výsledky ankety vznikly součtem pořadí hlasování na webových stránkách Deníku a na kuponech ze středočeských vydání Deníků. Do soutěže bylo posláno bezmála dva tisíce hlasovacích kuponů, na webu jsme přijali přes 45 tisíc hlasů.

Jiří Macek