Podle došlých hlasů za posledních čtrnáct dnů to zatím vypadá, že se tak stane.

Kategorii Zpěvačka roku vloni zcela jednoznačně vyhrála Dominika Pilecká, která je členkou příbramského souboru Chairé, a momentálně už je zase ve vedení s šedesáti hlasy.

Za ní jsou Jana Hejkrlíková (30 hlasů), Eva Káčerková (24), Stáňa Zábranská (22), Kateřina Falcová (19), Jarmila Krůtová (18), Eva Samková (13), Monika Nemčoková (10), Romana Plecitá (7) a Dagmar Kamenická (4).

Na žádost čtenářů uvádíme nejen pořadí v jednotlivých kategoriích, ale i přesný počet hlasů.

Pořadí v kategorii kapel je následující. Vede Cirkus Hulata se čtyřiapadesáti hlasy. Další je Chairé (24), Rožmitálská Venkovanka (19), Děravá kanoe (18), Origami (14), Big Band Příbram (12), Ginevra (11), Nástroj Snahy (11), The Streetfighters (10), Petr, Otto a já (8), Gentiana (6), Uran Uran (5) a E!E (2). Ostatní jsou zatím bez hlasů.

V kategorii Zpěvák roku máme na první příčce zatím dva kandidáty se stejným počtem hlasů. Jsou jimi Petr Vašina (36) a Petr Pečenka (36), za nimi jsou potom Jakub Ročňák (26), Zdeněk Vondrák (23), Václav Plecitý (22), Karel Brynda (19), Petr Průša (15), Alexandros Dalas (12), Jaroslav Frýbert (9), Jaroslav Buriánek (8) a Tomáš Černohorský (3).

Letos poprvé jsme přidali novou kategorii nazvanou Hudební počin roku. Nad očekávání se tato kategorie ujala a zdá se, že si našla v anketě své stálé místo.

Pořadí zatím vypadá takto. První je Festival Kačeři v Horčápsku s pětapadesáti hlasy. Další je Motoorání v Ouběnicích (31), Mezinárodní přehlídka dětských pěveckých a tanečních souborů v Příbrami (30), Fest Snahy v Příbrami (24), Festival pěveckých sborů Příbram na Zámečku (21), Hudební festival A. Dvořáka v Příbrami (19), Kniha Rock´n´ roll, bigbeat a rock na Příbramsku od Mikuláše Pešty (17), Cimpr Campr Fest v Novém Kníně (11), Rocková liga v Příbrami (8) a Koncert Tří sester v Milíně (2).

Hlasování samozřejmě pokračuje dále až do 24. listopadu. Vyplněné kupony můžete posílat na adresu Příbramský deník, Pražská 7, Příbram II, 261 01 nebo je zanést přímo do redakce.