V sobotu ráno zasahovali záchranáři v příbramské ulici Březnická. Důvodem byla otravu oxidem uhelnatým u celkem deseti osob. „Byl aktivován traumatologický plán, který jsme v 8:38 ukončili. Ošetřili jsme deset pacientů, kteří byli spontánně ventilující, to znamená, že nepotřebovali připojení na umělou plicní ventilaci. Umístili jsme je do barokomor v nemocnicích,“ potvrdil Deníku mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.

Sedm z pacientů bylo transportováno do nemocnice v Kladně, jeden do pražské nemocnice Na Homolce a dva na do příbramské nemocnice.

Mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová sdělila, že tři osoby byly z budovy pryč ještě před příjezdem hasičů. „U sedmi jsme provedli evakuaci. Pravděpodobně byl příčinou úniku kotel na tuhá paliva. Patrně došlo k nedokonalému spalování a místo oxidu uhličitého vznikal oxid uhelnatý, který je jedovatý,“ vysvětlila.

To potvrzuje i středočeská policie, která nyní případ vyšetřuje. „Budeme zjišťovat příčinu a okolnosti, zda nedošlo k trestné činnosti nebo zanedbání. Zřejmě budeme zahajovat úkony pro obecní ohrožení,“ uvedl mluvčí policie Pavel Truxa.

Mohlo by vás zajímat: Po rekonstrukci bude v Drdově ulici v Příbrami o 55 parkovacích míst více

Ulice Jana Drdy v Příbrami. | Video: Deník/Michal Bílek