První řádné zasedání se ale neobešlo bez komplikací. Ačkoliv zastupitelé měli na programu více než padesát bodů, začátek naplánovali až v 17 hodin. To nové vedení zdůvodňovalo tím, že lidé se tak mohou na jednání dostavit po práci.

Vyřazení bodů

Místostarosta Václav Švenda a radní Václav Dvořák. Rozladění mnohých zastupitelů se objevilo už několik minut po začátku jednání. Rozpaky u nich vzbudily návrhy starosty na vyřazení několika bodů z jednání. Mezi ně patřil i bod týkající se 1.SčV, se kterou město jedná o úpravě smlouvy. Staženy byly i dva body o výkupu pozemků.

Nové vedení totiž v těchto případech vidí možnost získat pozemky bezplatným převodem od státního podniku Diamo.

První řádný bod až po více než hodině

Na projednání prvního řádného bodu, který se týkal výběru zhotovitele zateplení a rekonstrukce pláště u plaveckého bazénu, došlo až po hodině a půl.

Místostarosta Václav Švenda (TOP 09) upřednostňoval peníze využít spíše do modernizace vnitřního vybavení. S tím ale nesouhlasil Ivan Šedivý (ODS).

„Konstrukce už prorezávají, za dva roky to stejně budete muset udělat včetně opláštění. Můžete tam mít sebelepší bazén, ale když tam bude díra v okně, stejně budete muset ty konstrukce opravit," poukazoval Šedivý.

Důvěryhodnost společnosti Montura

Další debatu rozproudilo i jednání o důvěryhodnosti společnosti Montura, která nabídla nejnižší cenu. Pochybnosti vzbudil i počet zaměstnanců. Těch má mít firma podle rejstříků maximálně pět. Jednou z odpovědných osob má být dokonce bývalý místostarosta Václav Černý.

Pavel Mácha. „Rozpočet města se nedá nafukovat. Musíme je dát tam, kde je to nejakutnější. Staré vedení města na novém rozpočtu pro rok 2015 neudělalo vůbec nic, odešlo z radnice, jako by tam nikdy nebylo. My teď musíme hledat a škrtat," upozornil zastupitele radní Václav Dvořák.

S tvrzením, že firma neplatí subdodávky a je na ní podáno několik žalob, vystoupil také jeden z občanů.

Po dlouhém jednání nakonec zastupitelstvo návrh vyčlenění peněz na tuto akci neschválilo.

Dalším projednaným bodem bylo pozastavené usnesení na odměnu pro ředitele Technických služeb Příbram Pavla Máchu, který nakonec odměny nedostane.

Zastupitelé dále zamítli i záměr demolice budov u skládky Bytíz.

Zastupitelé museli jednat i v úterý

Příbramská mluvčí Pavlína Svobodová.Přestože jednání zastupitelů skončilo až v půl druhé ráno a probralo se jen asi 20 bodů.

„Vzhledem k tomu, že bylo pondělní jednání zasedání zastupitelstva přerušeno, bude pokračovat v úterý od 18 hodin v jednacím sále v Příbrami," potvrdila v úterý Příbramskému deníku mluvčí města Pavlína Svobodová.