Novinkou jsou také parkovací místa na Mírovém náměstí směrem ke kulturnímu domu, osazená parkomaty u každého stání.
„Důvodem vytvoření placených stání bylo co nejvíce zpřístupnit úřad občanům, kteří si jedou vyřídit své záležitosti. Půlku jsme ale nechali pro úředníky,“ vysvětlil starosta Dobříše Jaroslav Melša.

Smyslem tohoto systému má být bezproblémové zaparkování v těsné blízkosti úřadu na krátkou dobu nebo dle svého uvážení v rozmezí 15 minut až čtyř hodin. Pravá strana parkoviště, to je při vjezdu dovnitř, je nyní osazena parkovacími automaty, na které již dříve mohli řidiči narazit při parkování v ulici Příbramská při parkování „na alejce“ v Dobříši. Pro tuto stranu již neplatí zónové parkoviště na povolení Městského úřadu Dobříš, ale může zde stát každý, kdo má řádně zaplaceno. Na parkovišti je značka s vymezenou parkovací dobou.

Hodina parkování na dobříšském náměstí stojí řidiče dvacet korun. To ale není minimální částka. Každý má možnost předplatit si libovolný čas, minimálně ale čtvrthodinku za pět korun. Po vhození mincí do parkomatu se na displeji zobrazí předplacený čas. Automat nepřijímá dvoukoruny. To je zřejmě také důvodem občasných problémů.

Dobříš se před rokem a půl stala prvním městem v Česku, které začalo kanadský styl parkování používat. Podepsala tehdy smlouvu na dva roky. Tato novinka se mezi řidiči brzy ujala až na stížnosti lidí, že parkomaty nevydávají papírové stvrzenky k případnému proplacení.
Zájemcům vydá doklad o zaplacení parkovného provozovatel parkomatů, firma Citymeter, kam je možné i v případě jakýchkoli reklamací zavolat na bezplatnou linku 800 120 220.