Podle starosty zbývají ještě dodělat věci, které v projektu původně nebyly. "Například místnost pro obsluhu, kamerový nebo parkovací systém. To už poběží v režii města. Aktuálně probíhá zakázka na stavební práce," vyjádřil se Jan Konvalinka v příbramských Minutkách z radnice.

Parkovací dům nabídne v pěti patrech 176 parkovacích míst. Východ bude mít více variant, schodištěm a výtahem u vjezdu nebo rampou ústící do horní části autobusového nádraží. Ovšem parkoviště bude nejenom uvnitř, ale i venku na původním místě. V rámci stavby totiž bylo upraveno i venkovní parkoviště a opěrné zdi s nápisem Autobusové nádraží.

Takto vypadala stavba parkovacího domu v říjnu loňského roku:

Zdroj: Milan Holakovský

U parkovacího domu najdou majitelé elektromobilů i stojany pro dobíjení. "Osazeno bude děvět míst pro dobíjení elektromobilů," dodal starosta. O údržbu parkovacího domu se budou starat místní technické služby.

Ilustrační foto
Příbram plánuje stavět parkovací dům v Milínské ulici. Peníze nepotřebuje

Po otevření parkovacího domu by už neměli řidiči, kteří nechávají svá auta v Příbrami a pokračují dále za prací veřejnou dopravou, po ránu zoufale pátrat po volných místech k parkování na dosah nádraží. Parkovat tam budou moci také zaměstnanci okolních firem nebo lidé z domů v lokalitě.