Z náměstí zmizely dosavadní parkomaty na mince s displejem. Nahradily je tři nové parkomaty vydávající lístky, které si řidiči položí za přední sklo.

Dosavadnímu provozovateli parkovacího systému radnice vypověděla smlouvu, podle Vacka nebyl tento způsob nejšťastnější. „Někdy se například stávalo, že se mincovníky zaplnily a na displeji automatu se neobjevil zaplacený čas."

Dva nové parkomaty jsou na Mírovém náměstí. Počítá se s půlhodinovým parkováním zdarma, přesto bude nutné z přístroje odebrat parkovací lístek. Každá další hodina by pak měla stát 20 korun. Třetí parkomat bude instalován před prodejnou COOP v Pražské ulici. Za čtvrthodinové stání se tam má platit pět korun. Doba placeného parkování má být v týdnu od 07:00 do 18:00 a v sobotu od 07:00 do 12:00.

Veřejnosti přístupné bude i parkování na Mírovém náměstí za radnicí, a to buď s placenými očíslovanými rezidenčními kartami, které budou vydávány v omezeném počtu nebo po zaplacení v parkomatu.

Výhodné bude dočasné parkování při kraji chodníku naproti radnici směrem k Příbrami, kde je řada obchodů. Řidiči tu budou moci nechat auto dvě hodiny zdarma, které doloží papírovými hodinami za sklem. Celodennímu parkování by měl podle starosty zamezit zvýšený dohled městských strážníků.