Zaparkovat v centru Příbrami nebývá mnohdy vůbec jednoduché, a to především ve středu, kdy je úřední den a v tu dobu je navíc náměstí TGM pro auta uzavřené z důvodů konání trhů. Tím se všechna ostatní parkoviště ještě více zaplní a pro každého je pak jednodušší odstavit auto někde dál a jít kus cesty pěšky, než hledat nejbližší volné místo.

Samotná rekonstrukce náměstí na dlouhou dobu znemožní toto místo využívat jako parkoviště. Po dokončení stavby navíc zbude asi šedesát procent z původního počtu parkovacích míst. „Když to jde během trhů, tak to půjde určitě i při rekonstrukci,“ odpověděl Petr Mácha na otázku ohledně budoucnosti parkování v Příbrami.

Zaručeně však bude pro většinu řidičů o dost těžší najít vhodné místo k zaparkování.

„Projekt parkovacího domu běží, projektová dokumentace je připravená. Nyní čekáme na rozhodnutí o vydání územního rozhodnutí. Poté budeme mít všechny potřebné dokumenty k podání žádosti o dotace,“ uvedl první místostarosta Příbrami Ivan Šedivý.

„Výzva na podávání žádostí o dotace ale ještě nebyla vyhlášena. Nevíme, jak bude přesně vypadat, ale budeme se snažit co nejdřív o získání finančních prostředků,“ doplnil místostarosta.

Parkovací dům by měl podle dosavadního plánu poskytovat 176 parkovacích míst. Kdy se jich však řidiči dočkají, je zatím nejasné.