Důvodem k tomu je také skutečnost, že lidé parkují na sídlišti takovým způsobem, že mohou znemožnit průjezd hasičům nebo záchrance.

„Nepředpisově parkující auta budou vyfotografována a jejich majitelé pak osobně navštíví policii,“ sdělil obyvatelům starosta Rožmitálu Josef Vondrášek prostřednictvím radničního měsíčníku.

Předtím, než se radní rozhodli bojovat s neukázněnými řidiči, udělalo prý město vstřícný krok a nechalo vybudovat za nemalé peníze několik nových parkovacích míst. Počet parkovacích míst už podle Vondráška vzrostl o 40, dalších minimálně 20 se připravuje. Pokud bude chtít někdo mít jistotu, aby bylo jeho parkovací místo volné, až se třeba vrátí ze zaměstnání, má šanci si ho zaplatit nebo využít prázdné parkoviště u Podzámeckého rybníku.

Zeptali jsme se vedoucího obvodního oddělení Policie ČR v Rožmitále Miroslava Kocha na postihování neukázněných řidičů s pomocí fotografie tak, jak to chce zavést radnice.

„Běžná praxe to rozhodně není. Nesetkal jsem se s tím, že by někde podobný problém řešili tímto způsobem. Ani nedokáži říct, zda to bude fungovat podle představ radnice,“ řekl šéf rožmitálské policie. „Když totiž dotyčný člověk řekne, že auto neřídil, nepůjde s tím nic dělat. Pochopitelně, když přinesou fotografii, zjistíme majitele a předvoláme si ho,“ dodal Miroslav Koch s tím, že nakonec třeba může tento způsob fungovat už jenom proto, že si řidiči uvědomí, že je může minimálně obtěžovat docházet na policii podat vysvětlení a naučí se parkovat.

Více než špatné parkování trápí radní vandalismus. Kvůli malému počtu státních policistů chtějí problémy řešit s pomocí pořádkové služby.