Jak byste zhodnotil první polovinu roku?
Hektická jako vždycky. Prakticky všechny dny od ledna do března byly plně vyplněny výukovými programy ve školách a školkách po celém okrese Benešov, Příbram a Tábor. Učitelé chválí úroveň našich programů a již nyní si je objednávají na další rok. Těší mě, že mají takový ohlas a na místě je pochvala všem lektorům, kteří jsou opravdu profesionály!

Kolik jste letos přijali zvířat?
Co se týče činnosti stanice, za první pololetí bylo přijato 376 zvířat, což je fakt hodně a chvilkami byl už i Hrachov malý a museli jsme využít i karanténní prostory ve Voticích. Záchranná služba stanice je 24 hodin denně a území, které zajišťujeme, je od Veselí nad Lužnicí po Mníšek pod Brdy. Někdy toho je opravdu moc, ale těší nás, jakou má naše práce odezvu u veřejnosti, starostů a složek integrovaného záchranného systému.

Jaká je návštěvnost ve vašem centru v Hrachově?
Od dubna do června byl každý den zaplněn školními výpravami. Navíc přímo v Hrachově jsou dvě rekreační zařízení, kam každý týden přijíždějí děti z celé republiky na školy v přírodě. Takže si na nezájem nestěžujeme.

V názvu organizace se objevila zkratka o.p.s., co to znamená?
Na závěr roku se organizace díky změnám občanského zákoníku z občanského sdružení přetransformovala na obecně prospěšnou společnost. Bylo kolem toho neuvěřitelné papírování, ale zvládlo se to.

Jsou věci, které vás poslední dobou potěšily?
Každá práce přináší potěšení, ale i smutek a zmar. V hlavě si však člověk nechává to pozitivní. Například před prázdninami vybudovala firma D.I.Seven v blízkosti areálu úžasné hřiště, které slouží nejen návštěvníkům záchranné stanice Ochrany fauny i psího útulku Domov fauny, ale i místním. Také se mi v tomto roce dostalo cti být již podruhé nominován na prestižní Cenu Josefa Vavrouška, což je výsledkem celého týmu naší organizace. V nejbližší době pak představíme veřejnosti nový projekt, který bude Fauna realizovat dokonce v zahraničí. Prostě pořád se něco děje. Nejvíc mě těší zájem lidí o aktivity naší organizace. Vždyť to je už šestnáctá sezona, co fungujeme. To už se dá říct, že Ochrana fauny ČR má svou historii.

Chcete něco vzkázat čtenářům?
Jen snad, že všechny srdečně zvu do našeho zařízení v Hrachově. Těšit se mohou nejenom na krásné prostředí, ale na spoustu zvířat, expozici „vodní svět" s obrovskými akvárii se sladkovodními rybami mnoha druhů, výstavami, malovací zeď a samozřejmě pozvání na nové, krásné dětské hřiště. ⋌(maja)

(Rozhovor vznikl ve spolupráci s lektorkou centra Jitkou Kocíkovou)