Řada Příbramáků se zhrozila, že se ve městě zase děje něco nekalého. Od středečního odpoledne až do hluboké noci se totiž téměř celá Příbram hemžila policisty. Město projížděli vautech, procházeli ulicemi a to často vdoprovodu služebních psů. Hlídky se objevovaly i vrestauracích a klubech.
Nebylo to však žádné bezpečnostní opatření, které se odehrálo vdobě pohřbu zavražděného Jana Kučery. Policie si středeční akcí chtěla mimo jiné posvítit na rizikové lokality ve městě. KriminalitanaPříbramsku totiž loni vzrostla o téměř 40 procent oproti předchozímu roku. Letos už kriminalisté řeší dvě vraždy, několik loupežných přepadení žen vnočních příbramských ulicích. Vzrůstá i počet ukradených věcí zaut. Ztoho důvodu se policie rozhodla spustitbezpečnostní akci, při které bylo například kontrolováno 87 osob, zjištěno 16 porušení dopravních předpisů a uděleno 16 pokut. Vulicích bylo přes šedesát policistů. Pomáhalo jim osm městských strážníků a šest policejních psovodů. Okresní ředitelství si přizvalo na pomoc i policisty ze školního střediska. Podle vyjádření policie to bylo reakcí na to, co se poslední dobou vPříbrami děje. "Policisté se ve středu zaměřili nejenom na kontrolu osob a rizikových lokalit, ale i na pátrání po hledaných osobách a ukradených věcech.Šlo především o prevenci v páchání trestné činnosti,“ uvedlamluvčí policie Monika Schindlová.
Hlídky prováděly pěší obchůzky nebo jezdilyv autech. Pozornosti policistů neuniklo ani šest kontrolovaných restaurací, klubů nebo barů.Policistéodhalily dvě jízdy pod vlivem alkoholu ajeden zastavenýřidič jezdil bez řidičského oprávnění. Vrestauraci Fialka nadýchal mladistvý chlapec 0,12 promile alkoholu. Další mladistvý kontrolovaný vrestauraci U Burdů měl vdechu 0,1 promile alkoholu. Policii řekl, že se napil ještě doma u své babičky.
„Středeční akce nebyla ojedinělá a rozhodně ani poslední,“ vzkazuje policie lidem prostřednictvím své mluvčí Schindlové.