Na místo havárie okamžitě vyrazila pohotovostní jednotka společnosti 1. SčV, aby závadu co nejrychleji odstranila a obnovila tak zásobování obyvatel pitnou vodou. „Podle našich zjištění poruchu způsobily dva faktory. Prvním je stáří materiálu a druhým jsou současné nízké teploty, které se pohybují hluboko pod bodem mrazu,“ uvedla Kristina Blaszczyková, mluvčí 1. SčV. Náhradní zásobování cisternami s pitnou vodou nebylo kvůli velkému mrazu možné.

Obyvatelé Drkolnova se od samého rána divili, co se děje. U vchodu na dveřích prý nebylo žádné upozornění a někomu z kohoutku ráno nekápla ani kapka.

"Když šel syn ráno do školy, netekla voda vůbec žádná. Odpoledne už se studenátrochu roztekla, ale není to ještě ono," řekla Deníku obyvatelka drkolnovského sídliště Lenka Martinková.

Manžel Ivany Kadlecové ze Šachetní ulice na Drkolnově si prý ráno také všiml, že teče rezavá voda. "Na oběd, čaj a umytí rukou jsme naštěstí vodu ještě měli. Po obědě se to zlepšilo," sdělila Ivana Kadlecová.

„Naši pracovníci poškozené potrubí odstavili, opravy trvaly do odpoledních hodin. Postiženou oblast jsme zásobovali z náhradního zdroje z úpravny vody Hatě. Z důvodu zvýšeného odběru však mohlo docházet ke krátkodobým výpadkům dodávek u odběratelů ve vyšších podlažích ,“ dodala Kristina Blaszczyková. Po odstranění poruchy a po zpětném přepojení může dojít k přechodnému zhoršení kvality dodávané vody a bude se proto několik následujících dnů provádět odkalení této oblasti.