Ceny pohonných hmot zaznamenaly opět mírný nárůst. Vyplývá to z pátečního průzkumu na deseti čerpacích stanicích v okrese Příbram. Průměrná cena Naturalu 95 stoupla od minulého týdne z 31,17 Kč za litr na 31,20 Kč za litr. U nafty se cena zvedla výše, a to z průměrných 31,74 Kč za litr na současných 32,14 Kč za litr. Nejvyšší nárůst ceny nafty byl zaznamenán na čerpací stanici Benzina v Brodské ulici v Příbrami o 70 haléřů.
Cena nafty se tam ale drží na nejnižší hranici ze všech sledovaných benzinových pump s 31,20 Kč za litr. Naopak nejdražší nafta se tankuje na Astře v Březnici, kde cenu od třiatřiceti korunové hranice dělí deset haléřů. Nejlevněji motoristé načerpají Natural 95 na Benzině v Brodské ulici, kde jeho cena zůstala nezměněna a stále se drží na 30,50 Kč za litr. Nejdráže koupí opět na březnické Astře, kde jeho cena činí 31,90 Kč za litr.
„Uvažuji o změně motoru na plyn, protože tohle se už opravdu nedá unést,“ řekl rozzlobený řidič Rostislav Málek z Příbrami. „Jezdím na naftu a jak se teď její ceny tak náhle zvýšily, věřím, že se mi do několika let přestavba vrátí. K tomu ještě vysoké ceny potravin a od nového roku placené zdravotnictví, to je pro mě docela silné kafe,“ dodal.