Na velké scéně se 7. února odehraje premiéra titulu Na skle malované v režii Martina Packa. Je to muzikál a vlastně taková specialitka příbramského divadla vhodná jak pro celou rodinu, tak i pro střední školy.

Následuje verneovka Dvacet tisíc mil pod mořem, a to 27. března v režii Kateřiny Baranowské, která je zároveň výtvarnicí a Denisy Nové, což je herečka pro děti. Tyto dvě režisérky daly adaptaci slavného románu trochu experimentální linii. Hrát se bude na malé scéně.

Dále jsou v plánu divadla Jezinky Bezinky, které se řadí mezi klasickou černou komedii v režii Oty Koska. Příběh pojednává o svérázných tetičkách a hraje se 22. května na velké scéně.

Klasický a známý Amadeus v režii Jana Pechy čeká diváky v říjnu na velké scéně. V roli Salighieriho se představí významný host, ale to je prý zatím překvapení. Přesný termín bude také dodatečně upřesněn.

Otelo ze Susaku od Mira Gavrana je lidová komedie, ve které si sám chorvatský autor dělá legraci z pravého Othella a staví ho do role amerického občana v maloměstě. Představení je v režii Milana Schejbala v prosinci příštího roku. Podle dramaturgyně příbramského divadla Kateřiny Fixové by se v budoucnu mohlo divadlo s posledním titulem prezentovat i v Chorvatsku.

„Je tam velká česká menšina, určitě by byl zájem, ale zatím není v silách divadla zafinancovat zájezd do domoviny Mira Gavrana,“ řekla Kateřina Fixová. „Příprava divadelního plánu vůbec není po dramaturgické stránce jednoduchá věc. Stává se, že se titul nedá odehrát z vážného zdravotního důvodu, ale vždy se domluví nejbližší náhradní termín,“ dodala Fixová.