Na podzim eviduje policie nejvíce nehod způsobených střetem se zvířaty. Mohou za to časté mlhy, námraza, ale také migrace zvěře za potravou. Od července do konce října bylo už 65 podobných nehod se zvěří. V první polovině roku se stalo 74 kolizí způsobených zvěří.

„Nejvíce nehod je na silnici I/4, a to hlavně u Dobříše. Nejčastější jsou srážky se srnčí zvěří, v poslední době i s divočáky,“ upřesnila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Jenom za září eviduje policie sedm střetů s divokými prasaty a v říjnu dokonce dvanáct. Devět odrostlých selat zůstalo ležet na silnici po srážce s osobním autem 24. října u Voznice.

Podle Milana Kubů, jednatele Okresního mysliveckého spolku, bude podobných případů přibývat. „Divočáků je letos skutečně hodně, je pro ně příznivý rok. Nebyla prakticky žádná zima a zvyšující se výměry ploch osetých kukuřicí jim také vyhovují. Prasata v kukuřici najdou klid a potravu. Mnoho známých myslivců už mi vyprávělo, jak pozorovali v tomto období bachyně s malými selátky. Mnozí z nás se stále domnívají, že divočáci mají jeden vrh mláďat někdy v předjaří, ale dnes už víme, že divočák je přizpůsobivý a může mít mladé dvakrát do roka“ uvedl Kubů s tím, že obrovský přírůstek u tohoto druhu zvěře je už nyní zřejmý, a to teprve hlavní lovecká sezona začíná. V současné době je v honitbách na Sedlčansku uloveno 191 divočáků. Za loňskou celou sezonu to bylo 223 úlovků. Divočáci se tak podle jednatele příbramských myslivců snadno připletou do jízdní dráhy. „Jsou vidět nejen v noci, ale i přes den, jak spokojeně ryjí podél frekventovaných cest a dokonce nechají i člověka přijít na poměrně krátkou vzdálenost,“ doplnil Kubů. Je pak otázka, kdy se nějaké ze zvířat pokusí přejít cestu a způsobí karambol.