Radnice zcela reorganizuje styl práce městských strážníků a rozdělila Dobříš na sedm okrsků.
Na pořádek v každém z nich bude dohlížet vždy jeden policista. Vedení města si od toho slibuje větší bezpečí ve městě než doposud.
„Tato koncepce se začala realizovat 1. října a nazvali jsme ji Společná cesta k bezpečí. Způsob práce má být založený na spolupráci s městskou policií, samosprávou a občany,“ řekl dobříšský starosta Jaroslav Melša a zároveň dodal, že občané za jedno z nejdůležitějších preventivních opatření považují pěší hlídky policistů a také se prý cítí bezpečněji na osvětlených místech a uklizených ulicích.
„Policie bude přítomná na ulici a bude se pohybovat pěšky, nebo na kole. Během pochůzky bude komunikovat s lidmi a zajímat se o jejich problémy a názory,“ doplnil starosta. V daném rajonu se bude navíc pohybovat stále stejný policista, svou znalostí místa a vstřícným přístupem si bude podle plánů města budovat u lidí důvěru. „Tímto chceme navrátit policejní práci prestiž a chceme podnítit ochotu lidí podílet se na veřejném pořádku,“ uzavřel dobříšský starosta Jaroslav Melša.