Zcela nový pořad s názvem Písničky zpod taláru začíná v 19.30 hodin a je uváděn mimo předplatné.

„Nový pořad Ivo Jahelky je opět sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček, například Balada o neoprávněném obsazení psí boudy, Balada o útěku z Černošic přes Seychely do Johannesburgu a dále, Balada o gatích od Versáče, Balada o zahradním pychu a mnoho dalších,“ uvádí ředitel kulturního domu Jiří Šibrava.

Program tematicky navazuje na předchozí pořady. Zhudebněné příběhy od soudu, ale i ze života, a ukázky přímo ze soudních spisů seznamují posluchače se specifickým a občas nesrozumitelným druhem českého jazyka, který se v těchto materiálech nachází.

„Celý pořad je laděn vysloveně humorně s cílem, aby se posluchač v prvé řadě pobavil, ale také trochu poučil,“ vysvětluje třiapadesátiletý dačický rodák a absolvent Právnické fakulty UK Praha, který se na dráhu advokáta vydal v roce 1978.

Zpěvák a kytarista začal veřejně vystupovat v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka

Zelené peří. Odtud byl už jenom krok na Porty a další festivaly, stejně jako do klubů a divadelních sálů. „Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že, jak pravil jeden recidivista, život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích,“ vyznává se Jahelka.

Ten má na svém kontě kromě společných projektů i osm samostatných alb a několik pořadů. Neobává se při takovém množství opakování? „Postupně zjišťuji, že posluchačům nevadí, když slyší nějakou věc znovu. A to i v případě, když se jedná o píseň s přesně danou pointou. Dokonce právě tyto skladby na koncertech dost často vyžadují,“ vysvětluje Ivo Jahelka.