„Město buď zvýší dotaci dopravci, zdraží jízdné nebo vstoupí do středočeského integrovaného systému hromadné dopravy,“ řekl starosta Josef Řihák. Konečnou variantu vyberou zastupitelé v prosinci.

"Dopravce požaduje asi o 1,50 Kč víc za ujetý kilometr. Patříme mezi města s nejvíce linkami městské hromadné dopravy," dodal starosta. Pokud by zastupitelé schválili zvýšení cen, jízdenka by byla dražší přibližně o dvě koruny.

V případě, že město přistoupí na variantu zařazení městské dopravy do středočeského integrovaného systému, cestující by při jízdě po městě mohli využívat i linkové autobusy. Cena jízdného by se nezměnila, podle zákona by ale musely platit i další kategorie cestujících, například senioři.

V Příbrami provozuje 18 linek městské hromadné dopravy společnost Connex. Loni na nich její autobusy najely téměř 1,3 milionu kilometrů a převezly přes tři miliony cestujících. Každý ujetý kilometr město v současnosti dotuje 14 korunami. Loni se na jízdném vybralo 19,2 milionu korun, celkové náklady MHD přitom byly 37,5 milionu korun.

V současné době stojí jízdenka v příbramské MHD osm korun při platbě čipovou kartou a 12 korun při platbě v hotovosti při nástupu do autobusu. Senioři nad 70 let, dárci krve, držitelé průkazů zdravotně postižených a přímí účastníci odboje jezdí zdarma.