Bez vánočních dárků si Vánoce dokážeme asi jen stěží představit. Děti jsou na ně každý rok natěšené a na jejich rodičích je, si na stále se zvyšující nároky dětí vydělat. Nejlepší finanční injekcí před Vánocemi je s určitostí třináctý, někde čtrnáctý a dokonce i patnáctý plat.

Zaměstnanci Kovohutí Příbram mají ke dvanácti platům za rok ještě třináctý i čtrnáctý. „V rámci našeho motivačního systému vyplácíme třináctý plat ke květnové výplatě, aby ho naši zaměstnanci dostali v červnu v době před dovolenou.

Čtrnáctý plat vyplácíme na konci druhé poloviny roku před Vánocemi,“ řekl marketingový manažer Kovohutí Příbram Miroslav Jarolímek.

Příbramská firma Halex-Schauenberg svým zaměstnancům také vyplácí vánoční prémie. „Vyplácíme naše zaměstnance v období Mikuláše, tedy okolo 6. prosince a jedná se řádově o tisícikoruny,“ řekl jednatel firmy Halex-Schauenberg Pavel Oktábec. Podle něj se platy v této firmě pohybují okolo lepšího platového průměru v okresu.

Ve firmě Ravak mají zaměstnanci dokonce možnost dostat i patnáctý plat, záleží to ale na jejich přístupu k práci. „V případě, že náš zaměstnanec neudělá nějaký přešlap a práce mu jde, dostává třináctý a čtrnáctý plat.

Navíc pro ty, co nemarodí a svou práci berou vážně, těm vyplácíme v lednu i patnáctý plat, dále k němu dostanou ještě další benefity,“ řekl generální ředitel příbramské firmy Ravak Josef Stibor.