Příbramská sportovní zařízení budou navyšovat ceny za služby a pronájem prostor. „Musíme reagovat na zvyšování cen elektřiny a plynu. Schválili jsme zvýšení cen o pět až deset procent,“ řekl příbramský starosta Josef Řihák.

Lidé, kteří jsou zvyklí sportovat a udržovat svou tělesnou schránku, budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.

„Za tři děti a za sebe vždycky platím 125 korun za dvě hodiny, ale nám hodina nikdy nestačí, takže platím za dvě hodiny. Budeme se muset trochu uskromnit, příští rok to stáhneme na hodinu za 145 korun. Podle mě je plavání nejlepší pohyb, nejraději bych s dětmi chodila třikrát týdně na dvě hodiny, to bych za nás dala 750 korun týdně, měsíčně tři tisíce korun. To bychom neutáhli a dražší bude skoro všechno, takže se ničemu nedivím,“ říká Jiřina Dvořáková z Příbrami, častá návštěvnice aquaparku.

Turisty a sportovce, kteří budou muset nocovat v hotelu na zimním stadionu, čeká zdražení z 300 na 350 korun za noc v třílůžkovém pokoji. Sauna zvedne ceny za své služby z 55 na 60 korun. Bruslení podraží z 20 na 30 korun, o víkendech z 15 na 20 korun. Plavání v příbramském aquaparku se zvedne z 50 na 55 korun pro dospělé a z 25 na 30 korun pro děti za hodinu.