Technické služby v Sedlčanech se s nástupem zimy musí vypořádat s nedávným požárem. Obrovský, úmyslně založený požár zachvátil v noci na 5. listopadu halu v areálu technických služeb, kde byla zaparkovaná nákladní auta, traktory a další technika určená na údržbu silnic a likvidaci odpadu.

Škoda byla odhadnuta na 5 až 7 milionů korun. Jak se s problémem potýkají technické služby, když začala zima a je třeba udržovat zasněžené ulice? Podle Jiřího Daňka, ředitele technických služeb, si město půjčilo avii a opraven je po požáru sypač. „Chlapi jsou v plném nasazení. Doufám, že nás už nic nepřekvapí,“ uvedl ředitel. „Pracovníci technických služeb dělají co mohou, plán zimní údržby bude muset být s ohledem na situaci tolerován. Údržba se musí zvládnout s pomocí náhradních a i zapůjčených strojů,“ podotkl k tomu sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel. Sedlčany se kvůli požáru potýkají s řadou dalších problémů, které zatěžují rozpočet města. Jedná se například o likvidaci plastů. Lisovací stroje také shořely, tudíž se v současné době vozí lahve neslisované. Podle místostarosty město vybuduje novou halu a zakoupí dva lisy, které zničil oheň.

Případ založeného požáru stále šetří policie. „Zkoumáme natočený záznam z bezpečnostních kamer, kde je zachycen možný pachatel. Zkoumá se pohyb chůze a gesta osoby ze záznamu,“ uvedla mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová. Podle mluvčí je vytipován pachatel, a ještě se čeká na výsledky expertizy z jeho oblečení.