Informace o radaru, který plánují Američané vybudovat ve Vojenském újezdu Brdy, plní český internet. Uživatelé internetu, kteří se zajímají o technické specifikace tohoto vojenského zařízení, naleznou v síti přes deset speciálních stránek, které se americké základně podrobně věnují. Své stránky mají jak odpůrci, tak i příznivci radaru. Na mnoha dalších webových stránkách věnovaných například brdské přírodě, ale i oficiálních stránkách obcí, jsou přinejmenším zmínky o základně a často i bohatá diskuze.

Svoje oficiální stránky nedávno do internetové sítě umístila vláda v rámci své kampaně na podporu americké základny na adrese www.protiraketam.cz. Internet je silným médiem, které doznává neuvěřitelného rozmachu, a jsou si toho vědomi příznivci i zapřísáhlí odpůrci radaru. Jedním z prvních webů ostře vystupujícím proti americkým snahám a proklamacím naší vlády o užitečnosti radaru, je web hnutí Ne základnám.

Na jaře spustila vláda na podporu základny web na adrese www.radarbrdy.cz, který ovšem ustoupil nově odstartované vládní kampani Proti raketám, na níž vláda uvolnila zhruba 15 milionů korun. Spousty informací o zařízení včetně technické specifikace lze najít v odkazech webu ministerstva obrany.

Iniciativa Pro radary má stránky na adrese www.radaryrakety.cz. Zatímco oficiální – tedy vládní nebo ministerské stránky vylučují zdravotní rizika spojená s případným umístěním radaru v České republice, weby odpůrců vše popírají. Všichni se ale odvolávají na různé odborníky. Ti, které oslovila vláda, zpochybňují rizika, a naopak ti, co byli osloveni odpůrci, jejich tvrzení vyvracejí.

Mezi nejnavštěvovanější stránky odpůrců náleží www.trokavecprotiradaru.cz, který reprezentuje názor drtivé většiny obyvatel malé vesničky v západním úbočí Brd, která se zviditelnila nejen v České republice, ale i v celém světě pořádáním prvního místního referenda proti radaru. Po založení volného svazku s názvem Liga starostů obcí bojujících proti umístění základny, záhy vznikl nový web na adrese www.starostoveprotiradaru.eu. Stránky www.referendum2007.cz spustili signatáři, kteří požadují celostátní referendum a mezi nimiž figurují známá jména, jako je například herec Jan Kačer nebo režisér Zdeněk Troška.

Vášnivou diskuzi především v řadách odpůrců radaru vyvolaly stránky Mukařova u Říčan. Na adrese www.radar-mukarov.estranky.cz nabízí obec místo pro americkou základnu. „Iniciativa na vybudování radaru, jako součásti protiraketové obrany NATO/USA na katastrálním území Mukařova, Srbína a Žernovky vznikla 9. října 2007 jako reakce na odmítavý postoj brdských starostů,“ píše se v úvodu těchto webových stránek. „Nechceli tedy Trokavec profitovat z přítomnosti radarové stanice ve svém sousedství, pak my říkáme ano a věříme, že se k nám přidají i další,“ dočte se dále návštěvník stránek, na nichž je vyvěšena petice pro ty, kteří se chtějí připojit.

„Žádost Mukařova o radar považuji za povedenou, velmi legrační recesi, protože normální a dospělí lidé by něco takového samozřejmě nemohli myslet vážně. Jako vtip je to hezké, zasmál jsem se,“ komentoval tyto webové stránky snad nejznámější odpůrce americké základny v zemi starosta Trokavce Jan Neoral.