Přes jeden milion korun se podařilo získat obcím třemšínského mikroregionu z evropských fondů a rovněž od krajského úřadu, které jsou určeny na podporu cestovního ruchu. Z fondu Evropské unie dostaly obce přibližně 860 tisíc a příspěvek od kraje byl 171 tisíc korun. Peníze šly do projektu Marketing a podpora cestovního ruchu regionu Třemšín.

Smyslem projektu bylo vydání propagačních tiskovin a CD nosičů.

Celkové náklady vyšly na zhruba 1,2 milionu korun a tudíž zbývající částku uhradí jedenáct členských obcí sdružených ve svazku, kde je i Rožmitál.

„Tím jsme splnili zadání projektu kromě prezentace na dvou veletrzích cestovního ruchu a předělání webových mikroregionálních stránek,“ uvedl za svazek starosta Rožmitálu Josef Vondrášek. Prospekty a CD nosiče mapující brdskou přírodu a zachycující záběry jednotlivých vesnic si obce rozdělily a jsou k dispozici lidem zdarma. Zájemci, kteří budou chtít získat panoramatickou mapu, ji musí zaplatit.

V příštím roce se mikroregion bude snažit zrealizovat další projekt, který je už konkrétnějším krokem k vytvoření lepšího zázemí pro návštěvníky Rožmitálska a Brd. „Pustíme se do přípravy projektu na vybudování rozhledny na Třemšíně a chceme také posílit a vylepšit ubytovací kapacity pro turisty. Zároveň jsme se rozhodli rozšířit síť cyklostezek,“ doplnil Vondrášek.