Případ dvou bývalých a dvou současných úředníků příbramské radnice, kteří měli podle obžaloby připravit město Příbram o více než 51 milionů korun, se vrací k okresnímu soudu. Jednání se mělo konat18. a 19. března. Přesunulo se ale na 23. a 24. dubna. Informoval o tom mluvčí Okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.


Příbramský soud úředníky rozsudkem ze 7. března 2007 zprostil obžaloby z porušování povinností při správě cizího majetku, kterého se měli dopustit při rekonstrukci příbramského kulturního domu tím, že vědomě umožnili firmě Ave Star podnikatele Jaroslava Starky předkládat k proplacení nadhodnocené faktury. Státní zástupce ale s osvobozujícím rozsudkem nesouhlasil, odvolal se ke krajskému soudu v Praze a ten 7. prosince 2007 rozsudek zrušil.


Podle Miloslava Boudníka se bude případem zabývat stejný senát jako při prvním jednání. „Soud musí dokazování doplnit a na základě toho zaujmout stanovisko, které může být stejné jako při prvním jednání,“ poznamenal. Příbramský soud musí například nově prošetřit, zda úředníci umožnili předkládat nadhodnocené faktury skutečně vědomě a jestli škoda vznikla opravdu jejich vinou. To prý příbramský soud nedokázal.