Místo organizátoři tajili až do poslední chvíle.Na akci vystoupili s projevy zástupci extremistických spolků a zahrály kapely.

Provozovatelka letního kina Marta Lišková nevěděla, že by se mělo jednat o podobnou akci. Organizátoři prý avizovali, že má jít o koncertní odpoledne, jehož výtěžek půjde na povodně. "Měla to být výhradně dobročinná akce," uvedla Marta Lišková.

Kolem 15. hodiny chodily po Novém Kníně skupinky extremistů. "Brána letního kina je zavřená. Před ní a za ní stojí organizátoři a nechtějí pustit nikoho z novinářů. Popírají, že je to veřejné setkání. Najednou obrátili a říkají, že jde o uzavřenou společnost. Ve městě jsou desítky policejních aut, na místě jsou i těžkooděnci. Projíždějí neustále Novým Knínem a sledují situaci. Do letního kina se sjelo zhruba kolem dvou set lidí," hlásila v tu dobu z místa naše reportérka.

Zhruba v 17 hodin účastníci areál letního kina opustili a větší část se jich vydala do Malé Hraštice na vlakové nádraží. Byli pod dohledem policie. Ta nemusela zasahovat. Ani místní lidé si nestěžovali na výtržnosti.

Pozvánka, kterou předložil Jiří Bárta při žádání o povolení akce na novoknínské radnici a provozovatelům kina.