Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUALIZOVÁNO, DISKUZE, ANKETA: Ředitele příbramské nemocnice Bočka odvolali, nemocnici bude řídit Stanislav Holobrada

Příbram/ Jen pár hodin po svém pondělním nástupu do funkce hejtmana Středočeského kraje prezentoval David Rath, že vyhodí šéfy pěti krajských nemocnic, a to v Benešově, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi a v Příbrami. Funkci předsedy představenstev všech pěti oblastních nemocnic bude zastávat advokát Aleš Buriánek. Řízením Oblastní nemocnice Příbram pověřilo představenstvo MUDr. Stanislava Holobradu. Dosavadního ředitele příbramské nemocnice Romana Bočka ve středu oficiálně odvolal náměstek hejtmana pro zdravotnictví Zdeněk Seidl.

25.11.2008 16
SDÍLEJ:

Roman Boček v době, kdy ještě šéfoval příbramské nemocniciFoto: Deník

"Beru to jako výzvu. Není to pro mě neznámý terén, v příbramské nemocnici jsem začínal svoji medicínskou kariéru a znám ji,“ řekl Stanislav Holobrada, který je bývalým starostou Dobříše, ke svému pověření vedením nemocnice.

"Doufám že budoucnost příbramské nemocnice budev pořádku a bude se pokračovat v projektu její rekonstrukce a modernizace," uvedl odstupující ředitel Roman Boček, který se sešel se Stanislavem Holobradou, aby dojednali podrobnostiBočkova odchoduz nemocnice.

Jako důvody výměny managementu nemocnic hejtman David Rath mimo jiné uvedl, že by nově zvolená rada nemohla zrealizovat zrušení poplatků v krajských nemocnicích od 1. ledna 2009, neboť současná vedení jsou úzce navázána na ODS a neumožnila by splnit předvolební slib ČSSD. Bývalá vedení středočeských nemocnic podle Ratha realizovala celou řadu privatizací či pronájmů majetků těchto nemocnic, které nová rada hodnotí jako nevýhodnápro kraj. Nová rada kraje má podle něj i výhrady k personální politice odvolaných ředitelů nemocnic.

Stanislav Holobrada. Foto: archiv Deníku

„Mé vztahy s panem Bočkem byly vždy dobré, neměli jsme žádné spory a jako starosta Příbrami podporuji rekonstrukci nemocnice. Odvolat ředitele nemocnice je plně v kompetencích středočeského hejtmana Davida Ratha. Když bývalý hejtman Petr Bendl před pěti lety odvolal ještě více ředitelů nemocnic a na jejich místa dosadil i spoustu svých spolustraníků, myslím, že nebyl zdaleka tolik kritizován jako David Rath dnes,“ uvedl k odvolání Romana Bočka příbramský starosta Josef Řihák (ČSSD).

Vyjádření Základní organizace odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb ČR při Oblastní nemocnici Příbram ke změnám v příbramské nemocnici

Základní organizace odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb při Oblastní nemocnici Příbram, a. s. (ONP) je největší odborovou organizací nemocnice a zastupuje většinovou část jejích zaměstnanců.
Tato organizace zásadně odmítá mediálně prezentované změny v nemocnici, a to bez znalostí věci nedávné minulosti i současnosti. ONP má za sebou letité neklidné a nejisté období, které se nutně dotýkalo široké veřejnosti, pacientů i zaměstnanců.
Do nemocnice nebylo investováno několik desítek let počínaje přístrojovým a technickým vybavením, přes zázemí pro pacienty i personál, další vzdělávání zaměstnanců až po stav nemovitostí. V této době nastoupil do funkce současný ředitel, což by člověk hledající klidnou práci a budoucnost rozhodně neudělal.
Až za jeho vedení se daří postupně obnovovat zázemí nemocnice, zkvalitňovat zdravotní péči, podporovat vzdělání zaměstnanců, realizovat projekt modernizace a dostavby nemocnice, který vzala za své příbramská laická i odborná veřejnost.
Nesmíme též opomenout vstřícnost Mgr. Romana Bočka, MBA, v sociálním dialogu a v komunikaci se zaměstnanci. Již několikrát v minulosti byla naše nemocnice terčem různých politických debat a tlaků. Nikdy jsme s tím nesouhlasili, nesouhlasíme a za nemocnicí stále stojíme, zvláště je-li dobře vedena.
A proto zásadně odmítáme:
- vměšování účelové politiky do chodu nemocnice
- pozastavení projektu dostavby a modernizace nemocnice
- mediálně prezentované rozhodnutí odvolat ředitele ONP bez uvedení jasných a prokazatelných důvodů. ZO OSZSP ČR při ONP a. s.

Autor: František Žán

Souhlasíte s odvoláním ředitele Oblastní nemocnice Příbram?

ano

15 %

ne

85 %

Hlasovalo: 26

Anketa byla ukončena

25.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení