"Zdravotnické operační středisko na místo vyslalo rychlou lékařskou pomoc ze Sedlčan. Pes chlapci způsobil tržné zranění horní končetiny. Zasahující lékař měl zároveň podezření na frakturu této horní končetiny. Chlapce jsme po ošetření a po zahájení léčby předali k transportu Letecké zdravotnické záchranné službě z Prahy do Fakultní nemocnice v Motole na dětský příjem. Na místě zasahovala také Policie ČR," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

„Vůbec nechápu, jak je to možné. Reno, tak se pes jmenoval, měl malého Dominika rád. Často si spolu hráli,“ řekla sklesle majitelka psa Eva Peštová ze Štětkovic. Rotvajlera si prý mají asi dva měsíce. Vzali si ho s manželem od ženy, která se stěhovala a psa chtěla dát do útulku. Prý jim ho bylo líto a zároveň potřebovali hlídat hospodu na štětkovické návsi. Za hostincem je oplocená terasa, kde si po obědě se psem hrál Dominik a ještě dvouletá holčička. Nebyl tam náhodou. Jeho matka pracuje v hostinci jako servírka.

„Najednou jsem slyšela hrozný řev a pláč. Běžela jsem ven a viděla tu hrůzu. Pořád to mám před očima. Vůbec nám Dominika nechtěl dát,“ přehrála si hrozný zážitek maminka pokousaného chlapce Jana Veselá. Jediné, co prý jí v rychlosti záchranáři stačili říct, je to, že má chlapec zlomenou ruku a servanou kůži. „Hrozně se o něj bojím. Mám už velké děti, ale Dominik byl vymodlený. Měla jsem ho ve čtyřiceti letech,“ vzlykala.

Rotvajler Reno od události ležel v ohrádce na terase jako by věděl, co ho čeká. Majitel psa Jan Pešta se totiž rozhodl, že ho nechá utratit. „Takhle to nenechám. Ten pes musí pryč. V šest hodin si pro něj přijede veterinář,“ řekl v pondělí. V úterý ránomajitelé uvedli, že rotvajlerbude až do čtvrtka v karanténě. Pokud o něj nikdo do této doby neprojeví zájem, bude pes utracen.

Podle dostupných informací je stav chlapce po operaci stabilizovaný, ruku mu prý lékaři zachrání. .


"Psa tady zanechala obyvatelka, která se odstěhovala do Příbrami někdy na přelomu roku. Psa se neměl kdo ujmout – hospodský už jednoho má doma někde ve Strnadicích, tak se ujal i druhého a u hospody na zahradě tu má tohohle sirotka. Často mu utíkal, ale nebyl agresivní, nechal se i podrbat a pohladit,“ řekl místní obyvatel Ladislav.

„Případ policie šetří jako ublížení s těžkou újmu na zdraví,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.