Na více než na půl milionu korun vyjde město Březnici provozování lékařské pohotovostní služby. Nějaké peníze zaplatí obce a také pojišťovna, ale protože pohotovost není zahrnuta do sítě těchto služeb zřizovaných krajem, budou v dubnu o jejím dalším osudu rozhodovat březničtí zastupitelé.
„Zdravotní pojišťovna uhradí asi třicet procent nákladů, zbytek je naměstě a okolních obcích,“ uvedla starostka Jana Krajmerová s tím, že po prvním čtvrtletí roku se vyhodnotí nákladovost a využití služby pacienty.
Pohotovost funguje o víkendech a svátcích od 8 do 18 hodin. Zajednu službu je zatím ošetřeno průměrně deset pacientů. „Je pravda, že jsme po zavedení poplatků očekávali menší využití, ale v současném období chřipek není statistika zcela přesná,“ dodala starostka. Devadesátikorunový poplatek za pohotovostnení jediným problémem, který může snížit počty ošetřených pacientů. Vybavení služby není také na takové úrovni, aby mohly být ošetřeny závažnější choroby, a tak pacienti rovnou vyhledávají jiné lékařské zařízení na Příbramsku .