VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROZHOVOR: V dobříšských ulicích se objeví noví strážníci

Dobříš - Většina měst na Příbramsku se potýká s nedostatkem strážníků. Zájem o práci u městské policie sice je, ale ne všichni kandidáti splní požadavky, mezi které nově patří i maturita. V Dobříši však tyto problémy nemají, což v rozhovoru potvrzuje zástupce velitele Městské policie Dobříš Alena Kovaříková.

24.3.2009
SDÍLEJ:

Strážnice Alena Kovaříková při besedě s dětmi.Foto: MP Dobříš

Kolik má Dobříš strážníků?
V současné době má město devět strážníků a zároveň školí nově přijaté, kteří zvýší celkový počet na patnáct. To je podle zastupitele Josefa Němce, který je pověřen řízením městské policie, pro Dobříš optimální stav.

Existuje nějaký tabulkový stav, kolik byste jich měli mít?
Městská policie nemá na rozdíl od Policie ČR předem stanovené tabulkové stavy, kterých by mělo být dosaženo. Je tedy plně na vůli a potřebě vedení města, kolik strážníků je nutné mít k dodržení pořádku a klidného života ve městě. Jedná se zejména o dodržování obecně závazných vyhlášek a další činnosti vyplývající ze zákona o obecní policii.

Je o tuto práci zájem?
V minulosti byl zájem výrazně menší. Vzhledem k nárokovaným požadavkům (zdravotní způsobilost, fyzická zdatnost, psychologické testy a nově od 1. ledna 2009 i úspěšně složená maturitní zkouška) se „vhodní“ uchazeči hlásili spíše k Policii ČR, kde je hlavní motivací především renta. V současné době se však hlásí dokonce více uchazečů než můžeme přijmout a všichni samozřejmě splňují požadovaná kritéria. Tuto situaci si vysvětlujeme celosvětovou ekonomickou krizí a snahou zajistit si stálou práci.

Jak často děláte výběrová řízení na strážníky?
Výběrová řízení jsou vyhlašována stejně jako na jakoukoliv jinou pozici. To znamená podle momentální potřeby vzhledem k personálním změnám nebo dochází-li například k navyšování počtu míst, jako je tomu v současné době.

Kolik procent uchazečů testy projde?
I přes náročný proces přijímacího řízení, které se skládá z několika fází, neprošli za celou moji více než patnáctiletou kariéru pouze dva uchazeči o tuto pozici.

KAREL SOUČEK

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení