Jan Mrázek a Damir Kloubec dostali po pěti letech, David Peroutka vyfasoval dvouletý trest odnětí svobody. Peroutkovi navíc 19. dubna 2006 vyhověl odvolací senát Krajského soudu vPraze – pobyt za mřížemi mu sice nezkrátil, ale poslal ho do mírnější věznice sdozorem.

Podle rozsudku skupina pachatelů udeřila na Příbramsku a Benešovsku celkem šestnáctkrát; vjednom případě se vydala krást do zemědělského areálu až u Tábora. Nejčastěji si její členové přivlastňovali zemědělské stroje vhodnotě mezi 100000 Kč a čtvrt milionem; výjimečně velkou ránu udělali na Příbramsku vobci Počepice, kde se jejich kořistí stal traktor svysílačkou vcelkové hodnotě 604600 Kč. Celková výše škody se vyšplhala na 3418500 Kč.

Právě kvůli náhradě škody se na základě stížnosti pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti, zabývaldnes kauzou Nejvyšší soud ČR. Soudy vPříbrami a vPraze totiž rozhodly, že ji odsouzení mají zaplatit společně a nerozdílně – ne všichni ale byli u všech krádeží. „Usnesení o náhradě škody proto bylo zrušeno,“ řekl Deníku Petr Knötig znejvyššího soudu. „Poškození mohou podat civilní žalobu a domáhat se náhrady škody vobčanskoprávním řízení,“ vysvětlil.

Pro okradené zemědělce se toho fakticky moc nezmění. Zatímco dosud měli vruce papír susnesením, že jsou jim odsouzení povinni škodu zaplatit, nyní už to neplatí a kvůli stejnému verdiktu by se museli znovu soudit. Tak jato tak jim to ale nebude moc platné. Podle Knötiga totiž odsouzení nemají žádný majetek – a těžko lze předpokládat, že po propuštění zkriminálu usilovnou prací rychle vydělají miliony, aby mohli napravit, co napáchali.