Týden uvědomění si mozku od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain. "V tomto březnovém týdnu se veřejnost dozvídá o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí. Ty jsou pořádány vědeckými institucemi, které se výzkumu mozku věnují, případně institucemi, které výsledky výzkumu aplikují v praxi," řekla vedoucí sedlčanské knihovny Blanka Tauberová.

Cílem Národního týdne trénování paměti je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. "Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí. V poslední době se stále častěji o trénování paměti hovoří i ve spojení se studenty, maminkami na mateřské dovolené, manažery… Trénování paměti může pomoci skutečně každému bez rozdílu věku a vzdělání," doplnila Tauberová s tím, že knihovna připravuje k tomuto týdnu několik akcí.

Hned 16. března od 10 hodin chystá v Centru Lukáš program pro seniory, následovat bude 18. března od 17 hodin program pro veřejnost a na 19. března od 10 hodin je naplánovaný program pro maminky na mateřské dovolené.