Zjistili jsme, že se nejednalo o první případ. Svou riskantní jízdu zveřejnil zřejmě stejný řidič na internetu už jedou. Člověk, který hazardoval za volantem se životy ostatních lidí, zůstal bez trestu. Vymluvil se, že řídila osoba blízká. Umožňuje to současná právní úprava, která by se však měla v dohledné době změnit.


Na záběrech z internetu je vidět, jak hazardér několikrát jede přes dvojitou plnou čáru, přes nechráněný železniční přejezd u Vrchotových Janovic uhání rychlostí 130 kilometrů v hodině. Z Benešovska na Příbramsko vjel rychlostí 220 kilometrů v hodině. Řidičům, které na zhruba čtyřicetikilometrovém úseku ohrozil, i policistům, se vysmívá zdviženým prostředníčkem.
Nahrávka začíná u Městského úřadu v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku a končí na sídlišti v Sedlčanech. Lesní masiv Tužinka, kde jsou časté dopravní nehody, projíždí řidič na nahrávce rychlostí 195 kilometrů v hodině. Během jízdy se dopustil řady dopravních přestupků a ohrozil desítky dalších řidičů.


„Už jednou bylo zveřejněno video z podobné rychlé jízdy směrem na Benešov. Tenkrát řidič jezdil kolem benzinových stanic, zapaloval se a dělal na silnici různé vývrtky. Přitom se s tou jeho partičkou natáčeli a prodávali na internet natočené záběry. Myslím, že to byl ten samý člověk. Jsem pro maximální postih. Pokud se takhle projevuje, ohrožuje všechny účastníky provozu. Vymlouvání na osobu blízkou považuji za totální nesmysl. Nový návrh zákona už od příštího roku tuto výmluvu naštěstí neumožňuje,“ řekl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. „Takový člověk by zaloužil zavřít. To nemá nic lepšího napráci?“ shodli se v v reakcích na tento případ další obyvatelé Sedlčan.

 

Videozáznam zběsilé jízdy je ZDE