Vokačovský rybník, známější spíše pod jménem Drozďák v obci Bohutín je od roku 1999 vypuštěný. Důvodem vypuštění bylo nebezpečí protržení hráze, která byla v nevyhovujícím stavu. Před vypuštěním byl v zimě poměrně hojně navštěvován bruslaři, kteří využívali rozsáhlé ledové plochy. Nyní ze dna rybníku rostou břízky a rákosí.

Rybník má ve správě Svaz obcí pro vodovody a kanalizace. Byl vybudován v letech 1780 až 1782 jako zásobárna vody pro příbramské doly na stříbro a olovo. Podle manažera Svazku obcí pro vodovody a kanalizace Lubomíra Mixla chybí na jeho opravu 30 milionů korun.

„Kontaktovali jsme několik firem, které se touto problematikou zabývají, bohužel nám ale chybí peníze,“ řekl Mixl. „Pokoušíme se s tím něco dělat, i když teď máme rozpracováno několik jiných projektů, například přestavbu chemického hospodářství úpravny na Hatích, která je pětatřicet let stará. Přestavbu Vokačovského rybníku nechceme nijak bojkotovat, jak už jsem ale řekl, vše záleží na penězích, které momentálně nemáme. Důležitější je teď pro nás například investování peněz do zajištění pitné vody pro občany,“ dodal. Částku na přestavbu rybníku chce svazek čerpat z dotací ministerstva životního prostředí.

Podobné neštěstí, které hrozilo Vokačovskému rybníku před vypuštěním, je známo z 24. června roku 1854. Tehdy se na jižní straně protrhla hráz rybníku Pilka, který sloužil stejně jako Vokačovský rybník k pohonu parních strojů pro těžbu olova a stříbra.