Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejoblíbenější tvrdou drogou na Příbramsku je pervitin

PŘÍBRAM - K–centrum v Příbrami pomáhá drogově závislým i dětem ze základních škol.

24.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: profimedia.cz

Příbramská pobočka K-centra včera pootevřela své dveře širší veřejnosti. Pro návštěvníky, většinou exkurze z příbramských škol, si připravili pracovníci „káčka“ doprovodný program spolu s rozdáváním perníku zdarma. Studenti a studentky mohli zhlédnout prezentaci obsahující náplň zaměstnanců, jenž zahrnuje poradenství, práci v terénu a drogovou prevenci.

„Naše poslání je snižovat rizika a dopady užívání drog ve společnosti,“ sdělil vedoucí K-centra Příbram Josef Šmíd. „Nejdůležitější je ale primární prevence, kterou poskytujeme už dětem základních škol. Důležité je, aby věděly, co to droga je, a aby případný kontakt s ní zvládly vyřešit,“ dodává. Sekundární prevence už slouží lidem, kteří jsou uživateli drog, nebo s nimi experimentují.

V Příbrami a okolí se nejčastěji zneužívá nitrožilně stimulační droga pervitin, dále ze stejné skupiny stimulancií následuje kokain, který prý pomalu ale jistě vytlačuje z černého trhu pervitin. „Těmto klientům nabízíme bezplatné poradenství, výměnu injekčních stříkaček ať už zde, nebo v terénu,“ pokračuje. Terénní program nabízí příbramské „káčko“ i na Dobříši a v Berouně, ta města navíc také přispívají na tento program. „Město Dobříš přispívá osmdesáti tisíci ročně, Beroun sto dvaceti, zatímco Příbram jen deseti. Problém drogové scény na Příbrami je ten, že uživatelé nejsou oproti třeba Berounu vidět na ulicích. Zde se stahují do barů a heren, tudíž je pro nás složitější navázat kontakt,“ podotýká Josef Šmíd.

Pro uživatele, kteří se ať už sami, nebo s pomocí K-centra rozhodnou přestat s užíváním drogy, je zde obecně prospěšná společnost Magdaléna sídlící v Mníšku pod Brdy, která se zabývá například upevněním klientů v abstinenci, jejich osobním rozvojem a zapojením do společnosti, přípravou na samostatné bydlení a prevencí. Podmínkou přijetí je šestiměsíční abstinence, trojstránkový životopis psychická a fyzická způsobilost a další. Je zde i možnost zapojit se do pracovního procesu na farmě, v truhlárně, nebo zahradnictví. K-centrum funguje od roku 2002 a kromě již zmíněných programů nabízí zdarma klientům také občerstvení, jako například vodu, kávu nebo čaj, dále pak přístup na internet, či v případě zájmu možnost informovat se o volných pracovních místech.

24.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na pěší pouť do Santiaga se příbramský cestovatel vydal loni.
5

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení