V kolonii na Lilce v Obecnické ulici v Příbrami řádí zloději. Ti vykrádají garáže a v pondělí tu dokonce hořelo. „V neděli se neznámý pachatel vkradl do jedné z garáží. Zloděj odstranil dva visací zámky a ohnul plech v dolní polovině vrat,“ popsala jedno z posledních vloupání v kolonii mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Pachatel potom odcizil trekingové kolo, helmu na motocykl, sadu gola–klíčů a kazetu se sadou hořáků na autogen za zhruba 10 tisíc korun.
Následující den, tedy v pondělí, musela ke garážím vyjet policie. V jedné z nich totiž hořelo. „Uvnitř byl skelet osobního auta a náhradní díly. Na klice u vrat byly stopy po páčení,“ doplnila mluvčí s tím, že příčina požáru je zatím předmětem dalšího šetření. Policie zatím neví, zda byly odcizeny nějaké věci z garáže.
Pachatelé se na kolonii na Lilce dost často zaměřují. Před několika dny zloděj odstranil visací zámek z vyklápěcích vrat. Poté u bezpečnostního zámku přestřihl jistící pás a vyhnul ho ze zdi. Tím se vrata zkroutila a pak se mu podařilo vytáhnout závoru na druhé straně a vniknout dovnitř. Z garáže tehdy zmizely čtyři kompletní kola na octavii, zimní pneumatiky, plechové disky, vzpěra pátých dveří u zavazadlového prostoru auta a nájezdové pásy. Krádeží a poničením zařízení včetně auta způsobil pachatel škodu za 20 tisíc korun. V dalším případě pachatel vyrazil okenici a ukradl elektrocentrálu, čtyři elektronové disky na osobní vůz s pneumatikami, elektrickou rozbrušovací pilu a vrtačku za 33 tisíc korun.
Více o vykrádání garáží na Lilce si přečtěte ZDE!