Nového vlastníka by radní nejraději vybrali do konce listopadu, protože s nástupem zimy se provoz kasáren značně prodraží. Sedmdesátihektarový areál hlídá osm strážných, a kromě nich platí město mzdu několika topičům. Pokud začnou mrazy a budou se muset temperovat budovy, město přijde o peníze z rozpočtu. „V současné době jednáme se třemi firmami o návrhu kupní smlouvy. Až společnosti předloží podnikatelské záměry, budeme rozhodovat o potencionálním majiteli,“ uvedl starosta Rožmitálu Josef Vondrášek. Kupci ale musejí do jednání zastupitelstva složit část peněz. Za kasárna nabízejí od 80 do 120 milionů korun. Město se snaží prodat kasárna jako celek už tři roky. Zájemců o koupi již měla radnice pět.
Pokud se nepodaří kasárna prodat, připouští starosta, že si město bude muset vzít úvěr. „Stále jsme ve fázi návrhu kupní smlouvy, pak kupci musí předložit záměry. Zastupitelstvo svolám v momentě, kdy kupci složí část peněz,“ upřesnil Vondrášek. Prodej kasáren trvá už tři roky. Město jednalo s pěti vážnými zájemci. Žádný z nich ovšem nedodržel podmínky smlouvy. Poslední z nich byla developerská společnost Seisin, která nabídla 120 milionů. Nakonec ani tato firma nesložila peníze a z obchodní transakce sešlo.
 
Radnice stále upřednostňuje prodej areálu jako celku. To kritizuje opozice z řad zastupitelů za ODS a KDU-ČSL. „Celý proces prodeje považujeme od začátku za fiasko,“ uvedl před časem Rudolf Mareš (KDU-ČSL) s tím, že si od začátku opozice přála, aby se kasárna prodávala po částech. Měli o ně zájem místní podnikatelé.
 
Kasárna jsou od města vzdálena půl kilometru. Mají rozlohu 72 hektarů, z toho asi devět hektarů vlastní soukromé osoby. V areálu je 105 budov, z toho 90 procent je technického charakteru, jako dílny, garáže, sklady, trafostanice, kotelna nebo učebny.