Region nabízí maminkám a jejich dětem kulturní vyžití například v Mateřském centru Dobříšek. Je to jedinečná příležitost pro maminky na mateřské dovolené. Maminky s malými dětmi se zde mohou scházet, zúčastňovat se různých programů nebo se také samy aktivně podílet na jejich vytváření.
„Dostáváme možnost vyjít z izolace, uplatnit své znalosti a dovednosti, realizovat se i jinak než jen doma u vaření či žehlení, “ říká jedna z maminek Stanislava Bedřichová.
Maminky tu mohou najít společenství založené na principech rovnosti, dobrovolnosti a svépomoci, dětem poskytuje mateřské centrum možnost pohrát si s jinými dětmi za přítomnosti maminky.
Všichni se zde učí toleranci, solidaritě a ohleduplnosti. Mateřské centrum je místo, kde jsou děti vítány a vidí zde svoji matku v jiné roli než v domácnosti.
Ženy zde mohou udržovat svou profesní orientaci a posilují své sebevědomí. Setkání mají neformální charakter a maminky i děti zde nalézají nové přátele.
„Připravujeme spoustu akcí s dětmi. Chystáme například na 10. listopadu lampionový průvod v maskách pohádkových bytostí, lampiony si děti vyrábí samy a cestou jsou připraveny různé soutěže,“ dodává Stanislava Bedřichová.
Lampionový průvod povede Anglickým parkem zámecké zahrady v Dobříši a sraz je u Mateřského centra od 16.30 hodin do 17.30 hodin.