Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivce na honech si bere na mušku policie

Společné hony na drobnou zvěř jsou v plném proudu a na myslivce čekají nahodilé policejní kontroly. Jediný hlt kořalky nebo nesrovnalosti v dokladech o zbrani jim mohou přinést problémy.

23.11.2007
SDÍLEJ:

Myslivci před honemFoto: DENÍK/Jan Patkoš

Skoro třicet nahodilých kontrol myslivců plánují letos policisté na území Příbramska. Zaměřují se na kontrolu dokladů týkající se pojištění, zbrojních průkazů a v neposlední řadě platnosti loveckých lístků. Policisté se zaměřují i na kontrolu myslivců, zda nepožívají alkohol. „Letos je naplánováno 27 kontrol, v loňském roce jich kolegové z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy spolu s policisty z obvodních oddělení provedli 26 a rok předtím celkem 30,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
 
Myslivci jsou podle policistů ukáznění, což dokazují výsledky kontrol. „Vloni bylo zkontrolováno 120 osob a nebyl zjištěn žádný přestupek. V roce 2005 policisté zkontrolovali 240 lidí a zjištěny byly dva přestupky, a to požití alkoholu,“ doplnila mluvčí s tím, že za tento přestupek hrozí hříšníkovi pokuta až 15 tisíc korun.
 
 
Doby honů zjišťuje policie ve spolupráci s obcemi s rozšířenou působností, součinností a samotným šetřením. Akce se konají namátkově na začátku, v průběhu, ale i před ukončením honu. „Zatím všechny kontroly byly bez problémů, myslivci vždy dobře spolupracovali,“ shodují se policisté. „K lovu patří dodržování tradic, nikoliv alkohol. Z toho důvodu mají kontroly jednoznačně pozitivní výsledky a doufáme, že v této činnosti bude policie nadále pokračovat. Českomoravské myslivecké jednotě (ČMMJ) nebyly dány žádné pravomoci ke kontrole účastníků honu, i když o to v průběhu přípravy nového zákona o myslivosti usilovala,“ podotkl Jiří Šilha z ČMMJ.
 
Za dodržování všech předpisů zodpovídá při společném lovu vedoucí honu, což je nejčastěji myslivecký hospodář. “Ten má pravomoc vyloučit osoby pod vlivem alkoholu z účasti na honu,“ dodal Milan Kubů z okresního mysliveckého spolku.
 
Myslivci loví individuálně nebo na společných honech. U sebe mají jmenný seznam společné povolenky k lovu, honební lístek, zbrojní průkaz a nutné pojištění odpovědnosti za případnou škodu.
 
Při zjištění drobných závad mohou policisté uložit blokovou pokutu do výše tisíc korun. Pokud se jedná o závažné pochybení, věc je předána k vyřízení do správního řízení, kde pokuta může být až 15 tisíc korun.
23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení