Cena nafty převýšila v osmi případech z deseti cenu Naturalu 95. Vyplývá to z pátečního průzkumu na deseti čerpacích stanicích, který provedl Příbramský deník v okrese Příbram. Zatímco se cena Naturalu 95 zvedla v průměru pouze o 3 haléře, cena nafty se průměrně zvedla o 68 haléřů. Na některých místech dosáhla cena nafty až 32,50 Kč. Nejlevnější benzín mají v Příbrami u čerpací stanice Benzina v Brodské ulici za 30,50 Kč, kde litr Naturalu 95 klesl oproti minulému týdnu o korunu. Naopak nejdražší Natural 95 se paradoxně tankuje na dobříšské Benzině, kde litr stojí 31,80 Kč.
 
Nejlevnější naftu motoristé pořídí také na Benzině v Brodské ulici v Příbrami, kde stojí rovněž 30,50 Kč. O dvě koruny za litr dráž se tankuje v březnické Astře, čímž se tato stala nejdražší z dotázaných čerpacích stanic. Řidiči jezdící na naftu se bouří. „Před pár lety jsem si koupil auto na naftu z toho důvodu, že byla o mnoho levnější než benzin. Teď se to ale obrátilo proti mně a musím platit stejně jako za benzin, ne-li víc,“ řekl nespokojený řidič Josef Jílek z Příbrami.
 
Prý přemýšlí o přebudování motoru na rostlinný olej. Inspiroval ho k tomu pořad v televizi, který se tímto zabýval. „Pořád nevím, jestli do toho mám jít, prý to není moc ekologické a pro motor to také není příliš dobré, ale jezdil bych do deseti korun za litr,“ přemítal. „Na přeměnu na plyn nemám, to je moc drahé a tahle přestavba prý vyjde jen na několik stovek. Bojím se ale, že to bude znečišťovat vzduch,“ dodal Jílek.