Nastává období prvních přízemních mrazíků, řidiči jsou po ránu nuceni vyjít ze svých domovů dřív, aby stihli oškrábat zmrzlou mlhu z oken svých aut. Příprava na zimu je také jednou z nynějších starostí Technických služeb Příbram.
 
Z jejich pohledu začíná zima od 1. listopadu a končí 31. března. Po tuto dobu jsou Technické služby zodpovědné za provoz a údržbu městských komunikací, čili silnic a chodníků. Příprava na zimu se dělí na tři následující fáze. Za prvé je to opatření posypového materiálu, který je momentálně již ve skladu.
„Na posyp chodníků používáme sůl a inertní materiál,“ řekl ředitel Technických služeb Ladislav Michvocík.
 
„Další krok skýtá přípravu univerzální techniky pro údržbu komunikací. Do 25. října jsme povinni provést veškerou údržbu, 26. října se bude konat generální kontrola úklidové techniky, která proběhne na parkovišti pod Svatou Horou, u níž bude přítomen starosta,“ dodal. Technické služby mají k dispozici celkem 15 univerzálních vozů, což znamená, že v létě i v zimě jezdí ten samý automobil, pouze s jinou sezonní úpravou. Třetím a posledním krokem je školení jednotlivých osob zajišťujících pořádek v Příbrami.
„Já osobně projdu s každým jednotlivým zaměstnancem městskou část, která pod něj spadá, a vysvětlím mu, jak, co a kde má dělat. Proškolíme všechny, to znamená dispečery, obsluhu na strojové čištění silnic a chodníků, dále pak metaře chodníků a úklidovou četu přechodů a zastávek městské hromadné dopravy,“ pokračuje Michvocík.
 
Silnice v Příbrami a mezi Příbramí a satelitními vesnicemi čítají 85 kilometrů. Podle ředitele Technických služeb je ale náročnější upravit komunikace v městských částech, než vyčistit jednu silnici mezi obcemi. „Například na Drkolnově stačí, aby někdo špatně zaparkoval auto a náš vůz neprojede. Musí celou trasu vycouvat, kdežto mezi obcemi jede třicetikilometrovou rychlostí,“ uzavírá.